Podstawy stylu

Moda towarzyszy każdemu z nas. Codziennie podejmujemy decyzję, co na siebie włożyć, które elementy garderoby wybrać. W związku z tym warto wiedzieć, jak odpowiednio skompletować stylizację, aby kreacja podkreślała nasz indywidualny styl.

 

podstawy stylu vademecum

Vademecum stylu to zbiór poradników dla mężczyzn, którzy pragną dobrze się ubierać i zrobić dobre wrażenie w każdej sytuacji.

Poradnik mody przede wszystkim pozwoli Ci odnaleźć własny styl, a także poznać najważniejsze zasady ubioru. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jak się ubrać na daną okazję, co pomoże Ci osiągnąć sukces zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Podpowiemy Ci, jak stworzyć szafę kapsułową oraz jakich elementów garderoby nie może zabraknąć w Twojej szafie, abyś był przygotowany na każdą okazję.

Nasz poradnik mody nauczy Cię tego, jak radzić sobie z własnym wyglądem, jak dobierać kolory do typu urody, a także jak dobierać ubrania, by podkreślały atuty sylwetki, tuszując jednocześnie jej mankamenty.

Zasady elegancji - garnitury, marynarki, krawaty

Vademecum męskiego stylu obejmuje również zasady elegancji. Poznasz podstawowe style męskie, a także elementy ubioru, charakterystyczne dla danego stylu. Dzięki naszym poradnikom będziesz wiedzieć, jak dobrać strój do okazji czy jak dobrać idealny garnitur. Nie zabraknie wiedzy o odpowiednim dobieraniu dodatków, takich jak krawat mucha czy poszetka.

Koszule

Koszula to jeden z najważniejszych elementów biznesowej garderoby. Nasz poradnik mody męskiej to przewodnik, który zawiera absolutnie wszystko, co musisz wiedzieć na temat koszul męskichDowiesz się nie tylko, jaką koszulę wybrać, ale również jak wywinąć mankiety czy wyprasować koszulę.

koszule męskie vademecum
buty męskie vademecum

Obuwie męskie

Dowiedz się, jakie modele obuwia męskiego znajdziesz w sklepach, czym się charakteryzują, na jakie okoliczności i do jakich stylizacji pasują oraz jaka jest ich historia. 

Męskie okrycia wierzchnie

Nasz poradnik mody poprowadzi Cię po męskich okryciach wierzchnich. Poznasz podstawowe rodzaje kurtek i płaszczy, dzięki czemu będziesz umiał odróżnić od siebie poszczególne fasony, a także dopasować konkretny fason do okazji.

okrycia wierzchnie męskie vademecum
spodnie męskie vademecum

Spodnie męskie

W tym miejscu znajdziesz wszystkie fasony spodni damskich. Dowiesz się, które spodnie wpisują się  w styl casual, a które w styl formalny.

Nauczysz się je dopasowywać nie tylko w zależności od okazji, ale również typu sylwetki. To pozwoli Ci na wybranie takich spodni, w których będziesz się dobrze prezentował.

Męskie nakrycia głowy

Jaki kapelusz pasuje do garnituru? Która czapka pasuje do poszczególnych kształtów twarzy? Jakie są plusy, a jakie minusy dla włosów noszenia czapki?

Wszystkie odpowiedzi znajdziesz w naszym poradniku mody o męskich nakryciach głowy! Poznasz rodzaje czapek, a także zdobędziesz wiedzę na temat tego, którą z nich wybrać.

nakrycia głowy vademecum

Męskie sylwetki

Nasz poradnik mody to przewodnik po męskich sylwetkach. Poznasz wszystkie typy figur oraz cechy charakterystyczne dla danego typu sylwetki

Dowiesz się, jak szybko i prosto określić budowę swojego ciała. Nauczysz się dobierania odpowiednich elementów garderoby do swojej figury, aby podkreślić atuty sylwetki, a jednocześnie ukryć ewentualne mankamenty takie jak wystający brzuszek.

podstawy stylu vademecum

Jak się ubrać na... - nasze poradniki dla mężczyzn

Jak się ubrać na ślub przyjaciela, a jak na rozmowę kwalifikacyjną?

W vademecum męskiego stylu poznasz wskazówki na temat sprawnie skompletowanej stylizacji, począwszy od niezobowiązujących wyjść na spacer lub do znajomych, przez romantyczną kolację z ukochaną,  aż po służbowe spotkanie towarzyskie.

Dowiesz się, kiedy możesz postawić na styl casualowy, smart casual, a jaka okazja wymaga stroju formalnego.

Męskie akcesoria

Męskie dodatki to zwieńczenie każdej stylizacji. Odpowiednio dobrane potrafią ją podkreślić lub nadać określonego charakteru.

Poznasz wszystkie męskie akcesoria, dowiesz się, co jest obecnie trendy, a także, jak prawidłowo dobrać dodatki do stylizacji, mając na uwadzę okazję, na jaką się wybierasz.

dodatki i akcesoria męskie vademecum