Czapka to nieodłączny element jesienno-zimowej garderoby każdego mężczyzny. Nie tylko chroni przed zimnem i wiatrem, ale stanowi świetny dodatek do stylizacji. Jaką czapkę wybrać na jesień i zimę?

Wełniana czapka

Niewątpliwie najlepiej sprawdzą się wełniane czapki, które nie dość, że są ciepłe, to dopasowują się do wielu różnych zestawów. Decydując się na jej zakup, wybierz pasujące do niej rękawiczki oraz szal. Dobrze by było postawić na komplet składający się przynajmniej z czapki i szalika. Bardzo dobre są czapki z wełny pozyskiwanej z australijskich owiec rasy Merino. Ta wełna zachowuje niezwykle wysoką izolację cieplną przy niskim współczynniku pochłaniania wody. Dlatego będzie idealnym wyborem na zimę. Ponadto jest antybakteryjna, i antyalergiczna. Nasza propozycja to wełniana czapka typu beanie.

Czapka beanie – przewodnik po męskich nakryciach głowy

Czapka dzianinowa

Dzianinowa czapka to jeden z najbardziej popularnych rodzajów nakryć głowy. Jest wygodna i uniwersalna, a do tego wszechobecna. D tego dostępna w bogatej kolorystyce, wzorach i dodatkach. Najlepiej postawić na klasyczne odcienie: czerń, granat, szarości, które sprawdzają się w eleganckich i casualowych zestawach. Jeśli jednak lubisz bawić się modą, wybierz czapkę w kolorze, która świetnie podkreśli twoją stylizację.

Jak dobrać kolor czapki do kurtki? Wszystkie kolory!

Kaszkiet

Kaszkiet to propozycja dla Panów, którzy lubią elegancję. To jeden z najmodniejszych dodatków, noszonych przez prawdziwych dżentelmenów, który dodaje oryginalności stylizacji.

Męski kaszkiet – przewodnik po nakryciach głowy

Czapka uszanka

Uszanki to idealne nakrycie głowy dla Panów, którzy lubią ciepło. Model powstał przede wszystkim ze względów praktycznych – ogrzewa i chroni głowę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Nie mniej jednak, prezentuje się bardzo stylowo.

Męska czapka uszanka – jak ją nosić? Przewodnik po nakryciach głowy