Dobór odpowiedniego modelu czapki do kształtu twarzy i głowy to połowa sukcesu. Nie bez znaczenia jest również dobór odpowiedniej barwy, aby współgrała z typem naszej urody. Jak dobrać kolor czapki do kurtki? Zobacz nasz poradnik!

Czapka na zimę nie tylko zapewnia komfort cieplny, ale również jest ciekawym dodatkiem do stylizacji. Dzięki niej możesz nadać kreacji odpowiedniego charakteru. Aby jednak prezentowała się stylowo, musisz wiedzieć, jak dobrać kolor czapki do kurtki, aby całość była za sobą spójna. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy krótki przewodnik po barwach. Zaczynamy!

Jaka czapka do zielonej kurtki – trendy 2023/2024

Do zieleni pasuje mnóstwo barw. Możesz wybrać zarówno podobne, jak i kontrastujące odcienie. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać.

Jaki kolor czapki do zielonej kurtki będzie najlepszym rozwiązaniem? Najbardziej uniwersalne będą czapki beżowe, białe, w odcieniach szarości oraz czarne. Takie zestawienie kolorystyczne jest bezpieczne i nie musisz martwić się, że strzelisz modową gafę. Zielona kurtka będzie dobrze prezentować się w towarzystwie kolorów pokrewnych, czyli tych, które znajdują się w sąsiedztwie na kole barw. Należą do nich m.in. tony niebieskie oraz morskie.

Jak dobrać kolor czapki do kurtki, jeżeli lubisz eksperymentować modą i stawiasz na ekstrawagancję i niebanalne połączenia? Do ciemnozielonej, metalicznej kurtki włóż czapkę w kolorze czerwonym, pomarańczowym albo żółtym. W takim zestawieniu nikt nie przejdzie obok Ciebie obojętnie!

Do kurtki zimowej np. pikowanej lub puchowej dobierz czapkę z pomponem. Nie dość, że fajnie będzie się prezentować, to zapewni Ci ciepło. Z kolei zamszowa ramoneska stworzy zgrany duet z camelowym kaszkietem. Do wiosennych kurtek w miejskim stylu dobierz czarną czapkę z daszkiem, która podkreśli streatwearowy charakter.

jaka czapka do zielonej kurtki

Jaka czapka do żółtej kurtki

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że kolorowe kurtki to jeden z najgorętszych trendów ostatnich sezonów! Im mocniejszy akcent kolorystyczny, tym lepiej. Prym wiodą także żółte kurtki. Wbrew pozorom są one naprawdę proste w stylizowaniu!

Wystarczy dobrać odpowiednie dodatki. Jaka czapka do żółtej kurtki? Sama kurtka jest efektowna, dlatego dobrze, aby pozostałe elementy ubioru były stonowane. Najlepiej, aby czapka była w tym samym kolorze, co szalik. Warto więc kupić komplet. Tu doskonale sprawdzi się czarne nakrycie głowy, a także odcienie beżu oraz bieli. Kolor żółty tworzy niezwykle zgrany duet z fioletem. Fioletowa czapka odznaczy się od koloru kurtki, co sprawi, że cała kompozycja przykuje spojrzenia.

A jaka czapka do musztardowej kurtki? Musztarda dobrze prezentuje się w towarzystwie odcieni szarości, bieli i czerni. Z kolei mocniejsze barwy to fuksja oraz czerwień, a także butelkowa zieleń. Możesz także postawić na musztardowy total look!

jaka czapka do żółtej kurtki

Jaka czapka do czerwonej kurtki

Czerwień to kolor uwielbiany przez kobiety. Nie ma się co dziwić! W końcu uznawany jest za symbol kobiecości. Absolutnym must have jest oczywiście czerwona sukienka, ale warto pokusić się o czerwoną kurtkę. Myślisz, że nie będzie Ci pasować? Nic bardziej mylnego! Odcieni tej barwy jest tyle, że spokojnie dopasujesz do typu swojej urody!

Jak dobrać kolor czapki do kurtki w odcieniach czerwieni? Wbrew pozorom masz tu całkiem spore pole do popisu. Czerwień dobrze będzie prezentować się w połączeniu z czapką w niemal wszystkie odcienie szarości oraz beże. Sprawdzony zestaw to połączenie czerwonego płaszczyka i czarnej czapki lub kapelusza. Ten duet nigdy Cię nie zawiedzie! Do czerwonej kurtki będą pasowały również czapki w różnych odcieniach niebieskiego, zarówno te jasne, jak i kobaltowe tony. Decydując się na czerwoną kurtkę, możesz postawić także na wzory. Do czerwieni fenomenalnie sprawdzi się czapka w biało-czarne groszki lub paski.

Jaka czapka do bordowej kurtki? Tu zdecydowanie postaw na czapki w odcieniach beżu, makowej czerwieni oraz złamanej bieli.

Niezależnie od tego, na jaki kolor czapki się zdecydujesz, pamiętaj o podstawowych zasadach:

  1. Jeżeli masz kurtkę o fasonie wiązanym w pasie, a więc posiada pasek, to dobrze, aby czapka była w odcieniu paska.
  2. Szalik powinien być w kolorze czapki albo we wzór, w którym jest kolor czapki.

Natomiast uważaj na wyraziste kolory, takie jak pomarańczowy czy żółty, bo możesz wyglądać w nich niekoniecznie dobrze. Zrezygnuj z różu, który z czerwienią jest zdecydowanie za słodki i źle wygląda. Nie zaleca się tutaj również total looku, bo całość wtedy jest zbyt monotonna i się zlewa ze sobą.

jaka czapka do czerwonej kurtki

Jaka czapka do czarnej kurtki

Czarna kurtka to obowiązkowy element w garderobie każdej kobiety. Jest uniwersalna i można ją założyć na każdą okazję. Odpowiedni fason doskonale sprawdzi się zarówno do pracy, na spotkanie biznesowe, jak i na co dzień. Jak dobrać czapkę do kurtki w czarnym kolorze? Z racji tego, że czerń to barwa, która tworzy zgrany duet z każdym odcieniem, wybór koloru czapki zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć.

Jesteś miłośniczką minimalizmu? W takim razie postał na beż, który rozjaśni okolice twarzy i stworzy przyjemny dla oka kontrast. Jeżeli wolisz nieco bardziej wyrazisty efekt, sięgnij po jaśniejsze odcienie. Do czerni pasują także odcienie szarości, począwszy od jasnoszarego, po ciemny grafit.

Jaka czapka do czarnej kurtki będzie najlepsza, jeżeli chcesz ożywić outfit? Tutaj idealnie sprawdzą się energetyczne barwy, w tym odcienie czerwieni i pomarańczy. Śmiało możesz sięgnąć po przybrudzone odcienie, takie jak bordo, rudy czy musztarda. Jeżeli masz niebieskie oczy, to postaw na czapkę w niebieskim kolorze. Będziesz świetnie wyglądać!

Jeżeli jednokolorowa czapka Ci nie pasuje, to możesz postawić na wielobarwne modele albo wzorzyste. Sprawdzą się kropki, paski, a także wciąż modne melanże. Wybór odcieni zależy od indywidualnego gustu. Zadbaj tylko o to, aby pasowały do koloru włosów, oczu, a także Twojej karnacji. Czapka ma podkreślać Twoją urodę.

jaka czapka do czarnej kurtki

Jaka czapka do granatowej kurtki

Granat to jeden z najbardziej uniwersalnych kolorów, który jest świetną alternatywą dla czerni. Jego zaleta jest to, że pasuje do większości kolorów, co znacznie ułatwia tworzenie outfitów.  Jaki kolor czapki do granatowej kurtki? W tym przypadku masz naprawdę spore pole do popisu. Świetnie sprawdzą się w czapki w odcieniach:

  • szarości,
  • zieleni,
  • czerwieni,
  • żółci,
  • fioletu,
  • różu.

Dobierając do granatowej kurtki kremową lub beżową czapkę, nieco rozjaśnisz kreację, a tym samym rozświetlisz twarz. Granat stworzy zgrany duet również z odcieniami niebieskiego, zarówno z turkusem, jak i głębokim indygo. Granat ciekawie prezentuje się także z fioletem. Postaw tu na czapkę w odcieniu lawendy lub soczystej fuksji. Wybór zależy od tego, czy chcesz złagodzić outfit, czy go ożywić.

Jak dobrać czapkę do kurtki w kolorze granatowym, aby przyciągnąć uwagę? Wybierz dodatek w mocnym kolorze! Tutaj idealnym wyborem będzie głęboka czerń. Ten odcień nie ma sobie równych i fenomenalnie wygląda w towarzystwie eleganckiego granatu. Nieco bardziej stonowany look uzyskasz, wybierając czapkę w kolorze wina albo malinowym. Ciekawą propozycją jest również czapka w kolorze musztardowym. Granat i musztarda to modny duet na jesień.

Jaka czapka do kurtki khaki

jaki kolor czapki pasuje do kurtki khaki

Jak dobrać kolor czapki do kurtki khaki

Jaka czapka do kurtki niebieskiej

Jak dobrać kolor czapki do kurtki niebieskiej?

Jaka czapka do kurtki beżowej

Odcienie beżu są na tyle uniwersalne, że fenomenalnie będą komponować się z wieloma barwami. Beż dobrze wygląda z beżem — ton jaśniejszym lub ciemniejszym, a także z granatem czy czerwienią.

beżowe kurtki

Jaka czapka do kurtki  białej

Biel, podobnie jak czerń, jest uniwersalna i tu również masz szeroki wybór!

Jak dobrać kolor czapki do kurtki białej

Jaka czapka do kurtki szarej – modne łączenia na rok 2023/2024

jak dobrać kolor czapki do kurtki w odcieniach szarości? Szara kurtka jest uniwersalna. Najbardziej klasyczny zestaw otrzymasz, łącząc odcienie szarości z czernią i bielą. Jeśli zależy Ci na wyrazistym looku, to postaw na czerwień lub róż.

W sezonie 2023/2024 przede wszystkim stawiamy na total look oraz stylizacje w stonowanych barwach. Szarość stworzy zgrany duet z czernią, bielą, granatem, a także i beżem.

Jak dobrać kolor czapki do kurtki

Jaka czapka do kurtki  różowej

jak dobrać kolor czapki do kurtki różowej? My uwielbiamy duet pastelowego różu z szarością — szalenie modny i niezwykle słodki!

jaki kolor czapki do kurtki różowej