Weź udział w kursie savoir-vivre z Agnieszką Świst-Kamińską

Znajomość konwenansów, zwyczajów i reguł grzecznościowych buduje pewność siebie i wzmacnia autorytet. Pozwala uniknąć faux pas, które rujnują wizerunek. Poznaj zasady etykiety w biznesie. Dowiedz się, jak dobierać strój i język do okazji, aby zrobić dobre pierwsze wrażenie. Dzięki temu będziesz postrzegany jako osoba inteligentna, kulturalna i wiarygodna.

Kurs savoir-vivre jest dla osób, które:

Obsługują klientów, prowadzą szkolenia...

reprezentują firmę na spotkaniach, targach czy konferencjach branżowych (także online). Nieznajomość zasad etykiety negatywnie wpływa na relacje służbowe. Nietaktowne zachowanie może zostać odebrane jako arogancja, a nawet zniewaga. Utracone zaufanie bardzo trudno odbudować. Dlatego, zarówno w biznesie, jak i w życiu prywatnym, istotne jest przestrzeganie ogólnie przyjętych zasad dotyczących ubioru i zachowania.

Komunikacja biznesowa na odległość to jedno z największych wyzwań w XXI wieku. Dlatego jednym z zagadnień poruszanych na szkoleniu z etykiety biznesowej jest netykieta, czyli zbiór zasad dobrego zachowania w sieci.

Pełnią funkcje publiczne

Kontakt z osobami zajmującymi wysokie stanowiska państwowe, np. głowami państw czy przedstawicielami rządów, wymaga ogłady i wysokiej kultury osobistej. Szkolenie z protokołu dyplomatycznego uczy właściwego doboru słów i gestów. Znajomość etykiety biznesowej pozwala uniknąć sytuacji konfliktowych i realizować własne cele.

* * *

Znajomość zasad savoir-vivre to jeden z podstawowych elementów kultury osobistej.

Na szkoleniu poznasz:

1. zasady dress code w różnych częściach świata
  2. kodeks dyplomatyczny
  3. zasady komponowania zaproszeń i korespondencji urzędowej
  4. sposoby przedstawiania i witania gości w zależności od pełnionych przez nich stanowisk
  5. sposób rozsadzania gości na imprezach
  6. tytularność
  7. formy przyjęć biznesowych
  8. uwarunkowania kulturowe savoir-vivre
  9. zasady savoir-vivre w biznesie
  10. historię etykiety
  11. zasady precedencji
  12. dobre maniery podczas uroczystości
  13. zasady poprawnego zachowania się przy stole, m.in. w kawiarni i restauracji
  14. zasady komunikacji interpersonalnej
  15. zasady organizowania przyjęć
  16. techniki kreowania własnego wizerunku

Agnieszka Świst-Kamińska – trenerka savoir-vivre w biznesie

Założycielka Szkoły Męskiego i Damskiego Stylu.

***

Absolwentka Londyńskiego Central Saint Martins University of the Arts, Uczelni Nauk Społecznych oraz Szkoły Stylu Moniki Jaruzelskiej.

***

Związana z branżą modową od ponad 10 lat.

***

Prowadzi szkolenia z wizerunku i komunikacji dla firm oraz osób prywatnych.

***

Doradca do spraw wizerunku, STYLE COACH, COOL HUNTER.

***

Doświadczona prelegentka. Prowadzi zajęcia na większości uniwersytetów w Polsce. Przez lata pracowała z wiodącymi stacjami TV w kraju (TVN, Polsat, TVP). Tworzyła własną audycję radiową.

Metodyka szkolenia

Szkolenie z etykiety biznesowej prowadzę metodą wykładowo-ćwiczeniową. Zajęcia praktyczne to m.in. gry zespołowe, ćwiczenia w grupach, dyskusje i zadania polegające na odgrywaniu ról. Kursanci uczą się zachowania w różnych sytuacjach biznesowych i prywatnych np. w kinie, teatrze, na konferencji, spotkaniu biznesowym czy wyjeździe zagranicznym. Dzięki temu mogą szybko przyswoić nowo zdobytą wiedzę.

Program kursu

9. Jak i co podać?
  10. Rozmowa przy stole
  11. Kwiaty
  1. Kiedy założyć krawat, muszkę i fular?
  2. Jak nosić marynarkę?
  3. Jak składać i nosić poszetkę?
  4. Jak nosić parasol?
  5. Jak uniknąć odzieżowego faux pas w sytuacji biznesowej?
  6. Jak dobrać makijaż do okazji?
  1. Listy
  2. Telefon komórkowy
  3. E-mail
  4. Komunikatory internetowe
* * *

Znajomość zasad etykiety, doboru stroju i językowego savoir-vivre przydaje się nie tylko w biznesie, ale także w życiu prywatnym, np. na weselu lub w restauracji.

* * *

Prowadzimy szkolenia z etykiety dla klientów indywidualnych i biznesowych. Organizujemy warsztaty z savoir-vivre dla instytucji publicznych w całej Polsce (m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Trójmieście, Katowicach).

Zapisz się na kurs lub zorganizuj spotkanie dla swoich pracowników.

Wybrane przeprowadzone szkolenia