Misja Szkoły

Szkoła Męskiego i Damskiego Stylu to projekt, który powstał z myślą o osobach, które chcą świadomie kreować swój wizerunek – w życiu prywatnym i zawodowym. 

Naszą misją jest propagowanie wiedzy o modzie, stylu, etykiecie biznesowej oraz technikach komunikacji i autoprezentacji. Organizujemy szkolenia z dress code’u i savoir-vivre’u dla kobiet i mężczyzn. Prowadzimy kampanie edukacyjne i wykłady dla firm oraz osób prywatnych. Oferujemy indywidualne doradztwo wizerunkowe dla kadry zarządzającej, managerów i pracowników. Spotkanie z osobistym doradcą wizerunkowym to sposób na podnoszenie kluczowych w biznesie kompetencji miękkich. Współpracujemy z organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami publicznymi. Nasi wykładowcy występują w roli prelegentów na prestiżowych eventach i są zapraszani do mediów jako eksperci ds. wizerunku. Celem Szkoły Męskiego i Damskiego stylu jest pokazanie, że budowanie wizerunku pomaga osiągać założone cele.

Agnieszka Świst-Kamińska – doradca wizerunkowy

Założycielka Szkoły Męskiego Stylu Agnieszka Świst-Kamińska, doradca do spraw wizerunku, STYLE COACH i COOL HUNTER.

Absolwentka prestiżowego londyńskiego Central Saint Martins University of the Arts oraz Szkoły Stylu Moniki Jaruzelskiej i magister psychologii. Udziela eksperckich wywiadów w telewizji oraz w Polskim Radio. Z branżą modową związana od 18 lat.

U podstaw jej pracy jest doradztwo oraz stylizacja męska i kobieca, a także dress code i savoir-vivre biznesowy. Pokazuje, jak we właściwy sposób stworzyć wizerunek, by osiągać zamierzone cele.

Agnieszka Świst-Kamińska swoją przygodę jako trener wizerunku rozpoczęła na studiach w Londynie, gdzie miała przyjemność studiować u specjalistów światowego formatu:

  • Wykładowca Nicky Andrews — Fashion Styling for Beginners
  • Wykładowca Julianne Lavery — Visual Merchandising Fashion
  • Wykładowca Leigh Keily — Art Direction of Fashion
  • Wykładowca Carol Morgan — Cool Hunting
  • Wykładowca Bridget Miles — Broadcasting

Ukończyła również liczne kursy w zakresie stylizacji męskiej i kobiecej, jak Lekcję Stylu Ani Męczyńskiej oraz warsztaty stylizacji Glamour.

Jako pierwsza dostrzegła potrzebę przemian wizerunkowych panów w Polsce, dlatego założyła i rozwija Szkołę Męskiego Stylu, która prowadzi zarówno konsultacje personalne, jak i zajęcia dla firm w formie szkoleń i warsztatów korporacyjnych. Kolejnym ważnym etapem w jej karierze, jako doradcy wizerunku, było założenie Szkoły Damskiego Stylu, która skupia się na potrzebach kobiet. 

Reprezentując Szkołę Męskiego i Damskiego Stylu, Agnieszka Świst-Kamińska organizuje specjalistyczne szkolenia wizerunkowe i współpracuje z uczelniami, prowadząc zajęcia dla studentów. Prowadzi terapie zajęciowe dla osób z niepełnosprawnościami, pokazując, jak budować pewność siebie i autorytet mimo ograniczeń.

Jej atuty, jak wyczucie smaku i trendów modowych, komunikatywność, łatwość nawiązywania nowych znajomości, umiejętność szybkiego przenikania do różnych grup społecznych, w połączeniu z wnikliwością obserwacji oraz analizą potrzeb konsumentów, sprawiają, że doskonale wywiązuję się z powierzonych jej zadań, jako style coach oraz cool hunter.

Połączenie obydwu specjalizacji daje jej możliwość maksymalnego wykorzystania wiedzy, prowadzenia obserwacji i wyboru najlepszych form współpracy. Praca w charakterze doradcy wizerunkowego przynosi jej wiele satysfakcji.

Indywidualne doradztwo wizerunkowe

Jako freelancerka współpracowała z redakcją InStyle, a także współtworzyła sesje zdjęciowe z gwiazdami polskiego show-biznesu.

Obecnie współpracuje z osobami medialnymi i firmami z wielu branż m.in.: fashion (także z segmentu premium i luksus), coaching, polityka, medycyna, motoryzacja, transport i edukacja.

Doradza klientom, jak korzystać z mody i sięgać po to, co jest w niej najlepsze dla nich samych. Do osób, które stylizuje, podchodzi indywidualnie. Wprowadza klientów w świat marek modowych i umożliwia kontakt z najlepszymi projektantami polskiej branży modowej. Współpracuje z biznesmenami w Polsce i za granicą (m.in. w Londynie).

Wizerunek firmowy

Prowadzi szkolenia z kreowania wizerunku biznesowego, przedstawiając zasady skutecznej komunikacji i budowania autorytetu. Swoimi działaniami wspiera nie tylko nowo powstałe marki, ale również te, które funkcjonują na rynku od kilkunastu lat i wymagają odświeżenia wizerunku. Sekunduje także firmom nastawionym na optymalizację działań zgodnie z oczekiwaniami konsumentów. Pierwsza w Polsce cool hunter i style coach bierze pod lupę wybory konsumentów w dziedzinach takich jak: moda, motoryzacja, elektronika, dekoracja wnętrz, usługi, design itp. Jako profesjonalny łowca trendów pełni rolę doradcy, pomagając firmom w podjęciu właściwych decyzji. Jako cool hunter doradza firmom we wprowadzaniu nowych produktów na rynek Polski. Wraz z doświadczonym zespołem specjalistów ds. marketingu tworzy i wdraża kampanie reklamowe, realizujące cele biznesowe klientów.