Weź udział w warsztatach asertywności z Agnieszką Świst-Kamińską

Asertywność to umiejętność komunikowania swoich potrzeb i stawiania granic. Nie ma nic wspólnego z egoizmem czy arogancją. Naucz się wyrażać swoje zdanie, bronić własnych interesów i dążyć do realizacji założonych celów. Rozwijanie asertywności sprzyja budowaniu pewności siebie. Osoby, które potrafią powiedzieć „nie”, odczuwają większą satysfakcję z życia i odnoszą więcej sukcesów.

* * *

Trening asertywności to jedna z podstawowych metod poprawy efektywności osobistej.

* * *

Wybierz szkolenie z asertywności, jeśli…

Chcesz zbudować pewność siebie, którą wykorzystasz w życiu prywatnym i zawodowym

Asertywność to jedna z najbardziej pożądanych kompetencji miękkich. Asertywny pracownik jest bardziej kreatywny i chętniej proponuje nowe rozwiązania. Potrafi wydawać polecenia i egzekwować ich realizację. Szybciej rozwiązuje problemy i nie boi się konfrontacji. Nie ulega naciskom i potrafi bronić własnego zdania. Rozwijanie asertywności sprzyja także budowaniu partnerskich relacji w życiu prywatnym.

Chcesz poprawić komunikację w zespole i sposób zarządzania firmą

Brak asertywności u pracowników może sprzyjać szybszemu wypaleniu zawodowemu. Osoby nieasertywne mają tendencję do brania na siebie zbyt wielu obowiązków. Pracują dużo, ale nieefektywnie. Rozwijanie asertywności u pracowników to inwestycja w rozwój firmy.

Obsługujesz „trudnych” klientów

Asertywna komunikacja pozwala skuteczniej rozwiązywać sytuacje konfliktowe. Poznaj podstawowe techniki radzenia sobie z naciskiem i manipulacją. Naucz się technik grzecznej, ale skutecznej odmowy.

* * *

Na warsztaty asertywności zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać zasady asertywnej komunikacji, niezależnie od wieku i branży, w jakiej pracują.

* * *

Na szkoleniu asertywność w pracy i w biznesie dowiesz się, jak:

1. zbudować asertywną postawę;
  2. wyrażać własne zdanie;
  3. lepiej komunikować swoje potrzeby;
  4. budować poczucie własnej wartości;
  5. wyznaczać granice;
  6. radzić sobie w sytuacjach konfliktowych, które wymagają konfrontacji z osobami mającymi odmienne zdanie, poglądy czy wartości;
  7. polepszyć jakość wykonywanych obowiązków zawodowych;
  8. wykorzystać asertywność w życiu prywatnym i zawodowym.

Agnieszka Świst-Kamińska – trenerka asertywności

Założycielka Szkoły Męskiego i Damskiego Stylu.

***

Absolwentka Londyńskiego Central Saint Martins University of the Arts, Uczelni Nauk Społecznych oraz Szkoły Stylu Moniki Jaruzelskiej.

***

Związana z branżą modową od ponad 10 lat.

***

Prowadzi szkolenia z wizerunku i komunikacji dla firm oraz osób prywatnych.

***

Doradca do spraw wizerunku, STYLE COACH, COOL HUNTER.

***

Doświadczona prelegentka. Prowadzi zajęcia na większości uniwersytetów w Polsce. Przez lata pracowała z wiodącymi stacjami TV w kraju (TVN, Polsat, TVP). Tworzyła własną audycję radiową.

* * *

Kurs asertywności to inwestycja w rozwój osobisty i zawodowy. Umiejętność wyrażania własnego zdania to podstawa budowania pozytywnych relacji biznesowych i prywatnych.

Metodyka szkolenia

Prowadzę trening asertywności metodą warsztatową. Pracujemy indywidualnie i grupowo.  Określamy mocne i słabe strony każdego uczestnika. Uczymy się, jak radzić sobie z różnymi typami klientów. Kursanci wchodzą w interakcje między sobą, ćwicząc nowo zdobyte umiejętności w praktyce.

Szkolenie z wystąpień publicznych – przykładowy program kursu

1. Mity o nieasertywnych osobach – kto tak naprawdę jest asertywny?
  2. Czym jest „głęboka asertywność”?
  3. Jak właściwie rozumieć asertywność?
  4. Jakie są przyczyny nieasertywnych zachowań?
  5. Zachowania nieasertywne oraz ich konsekwencje:
    agresja
    uległość
    manipulacja
  6. Jak ocenić, czy zachowujesz się asertywnie?
  7. Kiedy zachowanie nieasertywne jest dobrym wyborem
  8. Jakie korzyści płyną z asertywności, a jakie są ryzyka?
  9. Matryca asertywności – jak jest u Ciebie?
  1. Mechanizmy obronne – jak świadomie reagować na sytuację w danym momencie
  2. Antyasertywne myślenie – jak zmieniać negatywny monolog w swojej głowie na myślenie sprzyjające asertywności?
  3. Negatywne zdania na swój temat, powinności i normy, wartości, potrzeby, przekonania – jak wpływają na Twoją asertywność?
  4. Prawa asertywne – jakie masz prawa i jak z nich korzystać?
  1. Odwaga – jak wzbudzić w sobie odwagę w dowolnym momencie – trening 7 kroków skutecznego uruchamiania asertywnego zachowania.
  2. Poczucie własnej wartości – czym jest i jak je wzmacniać:
  3. Pewność siebie – jak ją zwiększyć?
  1. Konflikty w relacjach i asertywna obrona przed manipulacją – jak asertywnie wyrażać własne zdanie, gdy nie zgadzasz się z rozmówcą?
  2. Jak zmienić kierunek rozmowy i przekuć niekonstruktywny dialog w partnerską merytoryczną rozmowę:
    • Technika Karty na stół
    • Techniki Otwarte Drzwi
  3. Asertywność bez poczucia winy – jak zareagować w zgodzie ze sobą i nie zadręczać się poczuciem winy?
  1. Prezentacja
  2. Ćwiczenia w grupach, ćwiczenia indywidualne

Zorganizuj szkolenie „asertywność w pracy” dla swoich pracowników.

Popraw efektywność procesów firmowych.
Prowadzimy warsztaty w całej Polsce (m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach).

* * *

Wyznaczanie granic, udzielanie pozytywnego i negatywnego feedbacku, radzenie sobie z krytyką, ale także proszenie o pomoc to umiejętności, dzięki którym możesz szybciej zdobyć awans lub znaleźć lepiej płatną pracę.

Wybrane przeprowadzone szkolenia