Jeden z najbardziej uniwersalnych męskich nakryć głowy. Sprawdzą się zarówno w stylizacjach na co dzień, jak i przy garniturze oraz płaszczu. Tych prostych, jak i wyszukanych. Mowa oczywiście o kaszkiecie, który zdobywa coraz większa sympatię wśród Panów.

mężczyźni w kaszkietach

Co to jest kaszkiet?

Kaszkiet składa się z okrągłej, miękkiej i płaskiej czapki z półokrągłym, malutkim daszkiem z przodu. Jednakże wersji jest o wiele więcej. Można przebierać wśród kolorów oraz całej gamy wzorów. Dostępne tez są kaszkiety z różnych tkanin. Wszystko zależy od gustu, a także pory roku.

Czy kaszkiet jest modny?

Kaszkiet to nie tylko okrycie, które chroni przed mrozem, słońcem czy wiatrem. To przede wszystkim styl i szyk. Sekret popularności tego okrycia tkwi w jego funkcjonalności. Po pierwsze, sprawdza się zarówno latem, chroniąc głowę przed promieniami słonecznymi, jak i zimą, jako czapka chroniąca przed wiatrem i niską temperaturą. Coraz częściej wybierany nie tylko przez gwiazdy takie jak David Beckham czy Brad Pitt, ale i miłośników mody.

Czapka do garnituru i męskiego płaszcza – czy wypada ją nosić?

Jak nosić kaszkiet?

W cieplejsze dni wybiera się kaszkiety z materiałów przewiewnych. Natomiast jesienno-zimowe wersje kaszkietów powinny być wykonane z ciepłych, chroniących przed mrozem tkanin. Najlepiej sprawdzi się tu wełna, tweed i skóra. Starajcie się wybierać modele wykonane z naturalnych tkanin, bowiem wszelkie syntetyczne wykończenia mogą obniżyć komfort noszenia. Ponadto kaszkiety są ocieplane specjalnym wkładem i podszewką, dlatego będą idealnym uzupełnieniem zimowych stylizacji. Wśród najpopularniejszych wzorów wyróżniamy czarno-białą jodełkę.

Stylizacje z kaszkietem męskim

męska stylizacja z kaszkietem

Na ulicach można zauważyć, że powróciła moda na kaszkiety. Ta stylizacja to połączenie jasnych spodni z ciemnym płaszczem. Do tego wspomniany kaszkiet i stylowe, czarne okulary. Jak Wam się podoba?

 

jak nosić męski kaszkiet

Nasza propozycja to niebieska koszula, materiałowe spodnie, gruba marynarka, szal – niezbędnik jesienno-zimowej garderoby i oczywiście.. kaszkiet!