Jeden z najbardziej uniwersalnych męskich nakryć głowy. Sprawdzą się zarówno w stylizacjach na co dzień, jak i przy garniturze oraz płaszczu. Tych prostych, jak i wyszukanych. Mowa oczywiście o kaszkiecie, który zdobywa coraz większa sympatię wśród Panów.

Sekret popularności tego okrycia tkwi  w jego funkcjonalności. Po pierwsze, sprawdza się zarówno latem, chroniąc głowę przed promieniami słonecznymi, jak i zimą, jako czapka chroniąca przed wiatrem i niską temperaturą.

Kaszkiet to nie tylko okrycie, które chroni przed mrozem, słońcem czy wiatrem. To przede wszystkim styl i szyk. Coraz częściej wybierany nie tylko przez gwiazdy takie jak David Beckham czy Brad Pitt, ale i miłośników mody. Współczesne kaszkiety mają charakter dawnego krycia głowy. Składają się z okrągłej, miękkiej i płaskiej czapki z półokrągłym, malutkim daszkiem z przody. Jednakże wersji jest o wiele więcej. Można przebierać wśród kolorów oraz całej gamy wzorów. Dostępne tez są kaszkiety z różnych tkanin. Wszystko zależy od gustu, a także pory roku. W cieplejsze dni wybiera się kaszkiety z materiałów przewiewnych. Natomiast jesienno-zimowe wersje kaszkietów powinny być wykonane z ciepłych, chroniących przed mrozem tkanin. Najlepiej sprawdzi się tu wełna, tweed i skóra. Starajcie się wybierać modele wykonane z naturalnych tkanin, bowiem wszelkie syntetyczne wykończenia mogą obniżyć komfort noszenia . Ponadto kaszkiety są ocieplane specjalnym wkładem i podszewką, dlatego będą idealnym uzupełnieniem zimowych stylizacji. Wśród najpopularniejszych wzorów wyróżniamy jodełkę, czarno-białą sól.