Puchowa kamizelka powróciła do łask. Projektanci coraz częściej stawiają na nie w jesienno-zimowych kolekcjach. Stanowi ona bowiem świetną alternatywę dla kurtek. Założona na sweter zapewni odrobinę ciepła w chłodniejsze dni bez krępowania ruchów. Dziś w ramach lekcji stylu podpowiadamy jak zestawić puchową kamizelkę, aby wyglądać dobrze i stylowo.

Zaletą puchowej kamizelki jest przede wszystkim jej funkcjonalność – nie tylko daje ciepło, ale jest również modna i stylowa. Atutem jest także komfort. W przeciwieństwie do puchowej kurtki nie posiada rękawów, tym samym nie krępuje ruchów. Co więcej jest poręczna – lekka i zajmuje mało miejsca, więc można ją spakować nawet w plecak. Dodatkowo jest uniwersalna i stanowi bazę do stworzenia wielu różnych kombinacji ubioru.

Puchowy bezrękawnik ma causalowy charakter. W związku z  tym najlepiej sprawdza się w codziennych stylizacjach. Jeśli lubicie eksperymentować, postawcie na kolory np. czerwoną kamizelkę marki Bogner Fire + Ice.  Co możecie do niej założyć? To, co nosicie na co dzień  np. przetarte jeansy, adidasy czy trampki (najlepiej ocieplane). Dobrze sprawdzi się zestawienie kamizelki z koszulą i jeansami. Na wieczorne wyjścia możecie postawić na połączenie ciepłego swetra i kamizelki – praktycznie, ciepło i wciąż modnie. Dla zmarzlaków proponujemy zarzucić kamizelkę na okrycie wierzchnie, dzięki czemu będzie Wam cieplej, a kurtka zyska nową świeżość.

kamizelka kolor

Puchowa kamizelka to również świetne rozwiązanie dla miłośników sportów. Dla fanów zdobywania szczytów proponujemy kamizelkę z kapturem np. Ralpha Laurena, która idealnie nada się na piesze wycieczki w góry. Jako okrycie wierzchnie sprawdzi się także dla rowerzystów. Dzięki niej nie przeziębicie nerek, a wysokie zapięcie przy szyi ochroni Wasze gardło. Nada się również przy uprawianiu sportu np. grze w piłkę nożną podczas chłodniejszych dni czy wędkowaniu.

kamizelka kaptur

Choć kamizelka ma luźny charakter, sprawdzi się także w zestawach nieco bardziej eleganckich. Wystarczy wybrać kamizelkę w stonowanym kolorze: czerń, granat, szarości np. Tommy Hilfigera. zestawić ją z eleganckim swetrem . Można ją również założyć jako okrycie wierzchnie na marynarkę, tym samym tworząc nowoczesny outfit.

kamizelka elegancka

Przy wyborze kamizelki pamiętajmy, aby była dopasowana. Zbyt luźna kamizela poszerza sylwetkę, przez co możecie się w niej źle prezentować. W kwestii kolorów zachęcamy do eksperymentowania. Akcent kolorystyczny przełamie nudę, doda energii i powiewu świeżości codziennej stylizacji. wybierając kamizelkę w wyrazistym kolorze, dobierajmy resztę elementów garderoby w stonowanych kolorach, aby nie zahaczyć o kicz. Jeśli zdecydujecie się założyć kamizelkę do pracy, postawcie na klasyczne odcienie: szarości, czernie, beże.

Jeśli jeszcze nie macie kamizelki męskiej, zachęcamy do zakupu. To z pewnościom jeden z najbardziej uniwersalnych elementów stroju, który cieszy się w tym sezonie popularnością. Mamy nadzieje, że przedstawione przez nas modele, wpadną Wam w oko.