Zegarki, których główną funkcją jest pokazywanie godziny, już dawno nabrały nowego znaczenia . Obecnie stanowią biżuteryjną formę, zakładaną pod konkretne stylizacje i ubiory. Różnią się od swoich poprzedników zarówno kolorem, jak i niebanalnym stylem i materiałem, z jakiego są wykonane. Rynek oferuje różnorodne formy, fasony, a nawet całą gamę kolorystyczną. Dzięki temu każdy znajdzie idealny gadżet dla siebie. Pamiętajmy jednak, aby przy wyborze  rozważyć wszelkie możliwości tak, aby zakup był trafiony i służył nam przez lata.

Jak wiadomo moda jest zmienna, także i trendy w zegarkach się zmieniają. Dziś prezentujemy kilka z nich.

  1. Klasyka: czerń i brąz.

Dla Panów ceniących sobie klasykę, polecamy wybrać elegancki zegarek. Najbezpieczniej postawić na minimalizm: czarny lub brązowy pasek i klasyczna tarcza, mała lub duża w kolorze paka lub biała ze srebrną lub złotą otoczką. Tutaj sprawdza się teoria im mniej, tym lepiej. Przy wyborze koloru, warto kierować się starą, klasyczną zasadą, że pasek, buty i zegarek powinny być w tym samym odcieniu. Dzięki temu stylizacja jest spójna.

zegarki klasyczne

  1. Złoto

Trafny wybór będzie stanowić złoty zegarek, który dominuje trendy. Wygląda dobrze nie tylko sam w sobie, ale również w połączeniu z bielą, czernią czy srebrem. Można zdecydować się na cały złoty zegarek lub z tarczą w innym kolorze np. czarnym. Taki zegarek pasuje zarówno do nieco bardziej eleganckich stylizacji jak i tych luźniejszych. Wystarczy dobrać tylko odpowiedni fason.

zegarki złote

  1. Srebro

Dla tych, którzy nie przepadają za złotem, proponujemy srebro, które stanowi świetną alternatywę. Tak jak w przypadku złotych zegarków, można zdecydować się na cały srebrny lub z tarczą w innym kolorze. Dobrze sprawdzi się do garnituru, a także do causalowych zestawień.

zegarki srebrne

  1. Zegarki sportowe

Dla Panów, którzy uwielbiają sport, także jest ogromny wybór. Zegarki sportowe nie tylko mają służyć jako ozdoba, ale dodatkowo posiadają funkcje wspierające sport wyczynowy i amatorski. Takie zegarki mają ciekawe funkcje takie jak np. głębokościomierz, licznik kalorii, czy GPS. Do tego dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych.

Jak widać, moda jest zmienna. Dotyczy to nawet trendów w męskich zegarkach. Pamiętajcie, aby zakupić ten, który nie tylko dobrze wygląda na ręku, ale jest również przydatny.

 

zegarki sportowe