Polo to krój , który nie wychodzi z mody. Stanowi świetną alternatywę dla zwykłych t-shirtów, bowiem jest rozwiązaniem pośrednim między klasyką elegancji a stylizacją sportową. Idealnie nadaje się na nieformalne spotkania. Łączy w sobie wygodę i sportowy wygląd.

Koszulka polo trafiła na ulice z kortu tenisowego. Jej pierwowzór znany był już pod koniec XIX wieku – podczas gry w polo używali jej brytyjscy żołnierze stacjonujący w Indiach. Natomiast tenis przyczynił się do jej popularyzacji. Zakłada się, że ojcem jej sukcesu był Rene Lacoste, francuski tenisista, który w 1926 pojawił się na korcie dużego turnieju (US Open) w koszulce z krótkim rękawem własnego projektu. Był to egzemplarz z bawełnianej dzianiny, z miękkim kołnierzykiem i dekoltem zapinanym na guziki.

polo 5

 Natomiast popularność koszulki polo jako elementu codziennej stylizacji, przypisuje się studentom z zamożnych rodzin zwanych preppy. Styl preppy charakteryzował się minimalizmem, klasyką, elegancją, prestiżem z luzem. Styl preppy czerpał inspiracje właśnie z dyscyplin (uważanych za elitarne) czyli żeglarstwa, gola, krykieta, tenisa czy polo. Powstał więc wtedy sportowy styl na wysokiej jakości tkanin z domieszką elegancji. Koszulka polo jest jednym z klasyków preppy.

Obecnie znajdą swoje miejsce w szafie mężczyzny, bez względu na wiek. Są uniwersalne, dzięki czemu można je łączyć niemalże ze wszystkim i pasują na wiele okazji. To idealne rozwiązanie dla Panów, którzy nie są przekonani do klasycznych koszul, bowiem polo świetnie sprawdza się pod marynarkę. W związku z tym nadają się na nieformalne spotkania biznesowe czy do pracy. To także krój pasujący do luźniejszych strojów, w związku z czym warto zabrać koszulkę polo na wypad ze znajomymi. Latem sprawdzą się świetnie w zestawieniu z bawełnianymi szortami. Dobrze prezentują się ze spodniami typu chino, jeansami i sportową marynarką. Dla miłośników zabawy mody polecamy wybrać modne i intensywne kolory, które z pewnością wyróżnią z tłumu. Można także wybrać wzorzyste. Natomiast dla fanów klasyki proponujemy stonowane odcienie.

polo 7 polo