Salony piękności to królestwo kobiet, do którego mężczyźni niechętnie uczęszczają. Nic bardziej mylnego! Dzisiejszy, nowoczesny mężczyzna pragnie dobrze wyglądać. Gabinety kosmetyczne nie są już tylko oazą dla kobiet, ale także dla Panów, którzy czerpią z wizyty olbrzymią przyjemność. I nie jest to wcale oznaka zniewieściałości! Dbanie o estetyczny wygląd i dobrą kondycję ciała to wymóg dzisiejszych czasów.

Skóra mężczyzny jest grubsza, bardziej elastyczna, wydziela więcej sebum i zwykle wolniej się starzeje niż skóra kobiety. Niestety ma większą skłonność do wyprysków, trądziku czy też błyszczenia się. Starzeje się później, jednak bardziej gwałtownie. Ze względu na inną strukturę, mężczyźni potrzebują innych kosmetyków, dlatego salony kosmetyczne oferują zabiegi przeznaczone dla Panów.

Clay facial mask in beauty spa.

Najczęściej wykonywanym zabiegiem jest oczyszczanie twarzy. Polega na delikatnym peelingu, a następnie nałożeniu odpowiedniej maseczki dopasowanej do rodzaju skóry. Przykład stanowią maseczki liftingujące, głęboko nawilżające, łagodzące podrażnienia, odżywcze czy też oczyszczające.

Kolejny zabieg to czyszczenie cery, mające na celu usunięcie zaskórników ze skóry. Na początku jest on nieco bolesny, na szczęście po oczyszczeniu zaczynają się przyjemniejsze zabiegi. Wśród nich jest  d’arsonvalizacja polegająca na oddziaływaniu na skórę drgań elektromagnetycznych. Używa się tu elektrod, które w zetknięciu ze skórą powodują iskrzenie. Dezynfekuje to skórę, leczy trądzik, łojotok i szereg innych nieprzyjemnych dolegliwości.

kosm1

Po zimie warto również zdecydować się na mikrodermabrazję, aby odświeżyć skórę twarzy, żeby nie była szara i zmęczona po zimie. To zabieg oczyszczający, polegający na usunięciu (złuszczeniu) martwego naskórka. Wykonuje się go za pomocą aparatu z diamentową głowicą. Zabieg jest bezbolesny. Po zabiegu zaleca się stosowanie maseczek odżywczych i nawilżających. Podobnym zabiegiem jest peeling kawitacyjny – oczyszczanie skóry za pomocą ultradźwięków, które rozbijają martwe komórki naskórka. Nadaje skórze świeżości, blasku, wygładzi ją i pomoże usunąć część niedoskonałości.

Mężczyźni mogą poddać się także zabiegowi depilacji m.in. pach, pleców, klatki piersiowej, nóg, a także owłosienia w nosie lub uszach.

Podane przez nas zabiegów to tylko przykłady podstawowych zabiegów. Istnieją jeszcze inne, o które najlepiej zapytać kosmetyczkę w swoim mieście.