Przez lata omijana szerokim łukiem przez mężczyzn. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Nie tylko ze względu na to, że jest ciepła, ale stanowi również stylowy dodatek do zimowego stroju. Mowa o uszance.

Uszanka to futrzana czapka, znana od wieków wywodząca się z Rosji, choć Rosjanie najprawdopodobniej jej krój zapożyczyli od Mongołów. Była charakterystyczna dla zimowego umundurowania armii ZSRR. Jednakże wykorzystywano i wykorzystuje się ją nadal w wielu innych krajach jako nakrycia głowy wojsk np. Finlandii.

 Charakterystyczną cechą tego fasonu są nauszniki-klapy, które są być opuszczone. W ten sposób chroniąc uszy przed mrozem. Można również unieść klapy do góry. Uszanki są wykonywane ze sztucznego lub naturalnego futra. Te drugie są droższe.

Te nakrycie głowy stanowi świetny dodatek do wielu stylizacji. Uszankę śmiało można założyć do eleganckiego płaszcza. W takim zestawie stanowi świetną alternatywę dla kapelusza, bowiem jest cieplejsza i zakrywa całą głowę.

Uszanka to idealne połączenie mody z funkcjonalnością. Dlatego jeśli nie macie jej jeszcze w swojej szafie, koniecznie udajcie się na zakup!