Przez lata omijana szerokim łukiem przez mężczyzn. Obecnie cieszy się coraz większą popularnością. Nie tylko ze względu na to, że jest ciepła, ale stanowi również stylowy dodatek do zimowego stroju. Mowa o uszance.

czapka uszanka męskie stylizacje

Czapka uszanka – skąd pochodzi?

Uszanka to futrzana czapka, znana od wieków wywodząca się z Rosji, choć Rosjanie najprawdopodobniej jej krój zapożyczyli od Mongołów. Była charakterystyczna dla zimowego umundurowania armii ZSRR. Jednakże wykorzystywano i wykorzystuje się ją nadal w wielu innych krajach jako nakrycia głowy wojsk np. Finlandii.

Jak wygląda czapka uszanka – cechy charakterystyczne

Charakterystyczną cechą tego fasonu są nauszniki – klapy, które są być opuszczone. W ten sposób chroniąc uszy przed mrozem. Można również unieść klapy do góry. Uszanki są wykonywane ze sztucznego lub naturalnego futra. Te drugie są znacznie droższe.

Jak Panowie mogą nosić uszankę?

Te nakrycie głowy stanowi świetny dodatek do wielu stylizacji. Wymaga jednak nieco odwagi – jest duża i z tego względu rzuca się w oczy. Uszankę śmiało można założyć do eleganckiego płaszcza. W takim zestawie stanowi świetną alternatywę dla kapelusza, bowiem jest cieplejsza i zakrywa całą głowę. Uszanka to idealne połączenie mody z funkcjonalnością. Dlatego jeśli nie masz jej jeszcze w swojej szafie, a zimą chcesz się wyróżnić z tłumu i zapewnić sobie maksimum ciepła – postaw na uszankę.