Czapka beanie to prosta forma czapki, bez daszku, dopasowana lub luźna, która od wielu sezonów podbija świat mody nie tylko damskiej, ale i męskiej. Jak ją nosić? Z jakiego materiału wybrać? Dziś odpowiadamy na pytania!

panowie w czapkach beanie

Jaką czapkę typu beanie wybrać?

Czapka beanie powstaje z wełny, bawełny, kaszmiru lub włókien sztucznych. Wełniana sprawdzi się przede wszystkim podczas mroźnych dni, bowiem ochroni przed chłodem i wiatrem. Należy jednak pamiętać, że nie sprawdzi się ona jako dodatek, który ma tylko uzupełnić look. Wełniana beanie dobrze komponuje się z grubymi, zimowymi częściami garderoby: grube kurtki, płaszcze i swetry. W ten sposób staje się mocnym, stylistycznym akcentem. Beanie wykonuje się również z kaszmiru. Kolejny materiał to bawełna. Beanie wykonane z bawełny dobrze służą jako dodatek do stylizacji, a nie jako czapka, która ma chronić przed mrozem. Może być także wykonana z włókien sztucznych, jednakże nie są one zbyt praktyczne. Pełnią funkcję ozdobną.

Przy jej zakupie należy pamiętać, aby czapka nie spłaszczała głowy. Pamiętaj także, że im czapka jest grubsza, tym mniej luzu powinna mieć u góry.

Do czego nosić beanie – pomysły na stylizacje

Czapka beanie pasuje do wielu sytuacji. Dobrze będzie wyglądać w niezobowiązującym, miejskim smart-casual czy też typowym wydaniu casual. Swoim wyglądem nadaje nieco buntowniczego i młodzieżowego charakteru, jednakże prezentuje się męsko. Czapka beanie dobrze wygląda u większości mężczyzn.

Większość Panów wybiera beanie w ciemnych odcieniach. Dziś chcemy was zachęcić do odrobiny ekstrawagancji i stawiamy na białą beanie w jasnej stylizacji – z beżowymi spodniami, białymi butami, niezobowiązującą jasnoszarą marynarką oraz koszulą w drobną, biało-niebieską kratkę.

stylizacja z białą czapką beanie

Dla Panów preferujących bezpieczne kolory, chcemy zaproponować coś innego niż czarna beanie. Możecie wybrać np. bardzo modną i twarzową butelkową zieleń, beż lub szarość.

męskie stylizacje z beanie