Czapka beanie to prosta forma czapki, bez daszku, dopasowana lub luźna, która od wielu sezonów podbija świat mody nie tylko damskiej, ale i męskiej. Jak ją nosić? Z jakiego materiału wybrać? Dziś odpowiadamy na pytania!

Czapka beanie powstaje z wełny, bawełny, kaszmiru lub włókien sztucznych. Wełniana sprawdzi się przede wszystkim podczas mroźnych dni, bowiem ochroni przed chłodem i wiatrem. Należy jednak pamiętać, że nie sprawdzi się ona jako dodatek, który ma tylko uzupełnić look. Wełniana beanie dobrze komponuje się z grubymi, zimowymi częściami garderoby: grube kurtki, płaszcze i swetry. W ten sposób staje się mocnym, stylistycznym akcentem. Beanie wykonuje się również z kaszmiru. Kolejny materiał to bawełna. Beanie wykonane z bawełny dobrze służą jako dodatek do stylizacji, a nie jako czapka, która ma chronić przed mrozem. Może być także wykonana z włókien sztucznych, jednakże nie są one zbyt praktyczne. Pełnią funkcję ozdobną.

Czapki beanie pasują do wielu sytuacji. Dobrze będzie wyglądać w niezobowiązującym, miejskim smart-casual czy też typowym wydaniu casual. Swoim wyglądem nadaje nieco buntowniczego i młodzieżowego charakteru, jednakże prezentuje się męsko. Czapka beanie dobrze wygląda u większości mężczyzn. Przy jej zakupie należy pamiętać, aby czapka nie spłaszczała głowy. Pamiętaj także, że im czapka jest grubsza, tym mniej luzu powinna mieć u góry.

beanie-2