Wizerunek prawdziwego gentlemana to nie tylko dopasowany garnitur, ale także własny styl. W jaki sposób znaleźć swój męski styl? Dziś odpowiadamy!

W jaki sposób znaleźć swój męski styl

Męski styl – jak go odnaleźć?

Zastanawiasz się, w jaki sposób znaleźć swój męski styl? Co zrobić? Oto nasze rady!

Dopasuj ubrania do typu sylwetki i urody

Jedną z najistotniejszych kwestii jest dobranie odzieży do Twojej sylwetki. W ten sposób podkreślisz swoje atuty, a ukryjesz mankamenty. W niektórych rzeczach będziesz prezentował się lepiej niż w innych. Dlatego zanim wybierzesz się na zakupy, warto poznać typy męskiej sylwetki oraz ustalić, jaki masz typ figury i dobieraj odzież odpowiednio do niej.

jak odnaleźć męski styl

Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić, warto rozważyć porady stylistyczne dla mężczyzn u profesjonalisty. Stylista męski umówi się z Tobą na konsultacje, powie Ci, jaki masz typ sylwetki, urody i na tej podstawie dobierze konkretne fasony oraz kolorystykę. Możesz również umówić się ze stylistą na wspólne zakupy oraz wymianę garderoby. Pamiętaj, że moda męska, sposób w jaki się ubierasz, odgrywa niezwykle istotne znaczenie, szczególnie w biznesie. Dlatego warto znać podstawowe zasady ubioru, wiedzieć czym się różni moda męska elegancka od casualowej, aby nie popełnić modowego faux pas.

Kupuj ubrania w Twoim stylu

Zaopatruj się w rzeczy, które Ci się podobają i chcesz je nosić. Nie kupuj niczego na siłę. Masz wyglądać w danych rzeczach dobrze, dopasować je do figury, ale jednocześnie czuć się w nich komfortowo i swobodnie.

Wybierz odpowiednie kolory

Oprócz dobrania odzieży zgodnie z Twoim typem sylwetki, ważna jest kolorystyka. Istotą osobistego stylu jest zatem odpowiedni wybór kolorów, które pasują do Ciebie. Musisz wiedzieć czy pasują do Ciebie chłodne czy ciepłe kolory.

Znajdź ikonę stylu i inspirację

Zainspiruj się osobą, której styl Ci się podoba. Obojętnie czy jest to aktor, model czy osoba publiczna. Wyszukaj kilka ciekawych zestawów i skomponuj na ich bazi swoją garderobą. Pamiętaj jednak, aby się inspirować, nie kopiować!

Dobieraj ubrania w zależności od okazji

W jaki sposób odnaleźć swój męski styl? Znając podstawy męskiego stylu, mając wiedzę na temat rodzajów stylów męskich oraz zasady dobierania ubioru do okazji. Pamiętaj, że zupełnie inne zasady ma strój casual, a inny styl formalny.

męski styl jak go odnaleźć

Twórz stylizację, podkreślając swoją pozycję

Twój ubiór kreuje Twój wizerunek, a także przekazuje wiadomość o Tobie. Poprzez dobór stroju, zaprezentuj swoją osobę, swoją rangę.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Jak dopasować koszulę do garnituru? Zapraszamy na pełne szkolenie z tego zakresu. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Damskiego i Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .

jak odnaleźć męski styl