Włoskie buty męskie to nieodłączny element garderoby prawdziwego gentelmana. Doskonałe na wyjątkowe okazje, pięknie prezentują się na nodze. Jak wybrać włoskie buty dla mężczyzny?

włoskie buty męskie

Buty włoskie dla mężczyzny – ponadczasowa klasyka

Styl włoski w modzie męskiej to przede wszystkim wewnętrzna swoboda oraz niewymuszony szyk. Nie od dziś wiadomo, że włosi kochają zabawę ubiorem. Chętnie sięgają po dodatki i kolory, świadomie łamiąc klasyczne zasady elegancji. W ten sposób pokazują, ze nie warto trzymać się sztywnych zasad, ponieważ moda ma sprawiać przyjemność i przede wszystkim odpowiadać własnemu gustowi. Oczywiście to wcale nie oznacza, ze Włochom daleko od klasyki. Nic bardziej mylnego! Są mistrzami w tej dziedzinie. Do podstaw włoskiego stylu należy dopasowany garnitur, elegancka koszula i oczywiście buty.

Włoskie buty dla mężczyzny to buty, które będą komponowały się z formalnym i pół-formalnym strojem, to włoskie obuwie to najlepszy wybór. Są eleganckie, uniwersalne i przede wszystkim praktyczne.

Klasyczne modele pasują do wielu elementów garderoby. Dzięki temu nie musisz martwić się, ze dana para butów nie pasuje do danej kreacji czy okazji. Włoskie buty są ponadczasowe i nie podlegają żadnym trendom. W praktyce oznacza to, ze zawsze są modne. Doceniane niezmienne od wielu lat, wciąż są bardzo popularne. Tworzą zgrany duet z klasycznym garniturem, biurowym outfitem. pasują także do codziennych look’ów. Z tego względu włoskie buty dla mężczyzny są zawsze dobrym i bezpiecznym wyborem. I to niezależnie od tego, jaki kolor obuwia wybierzesz czy też wykończenie materiału.

Aby buty włoskie zachowały swoją prezencję i estetykę, należy o nie prawidłowo dbać. Pielęgnacja opiera się na systematycznym czyszczeniu butów za pomocą specjalnych preparatów, co pozwala cieszyć się pięknym wyglądem butów przez długi czas.

Włoskie buty dla mężczyzny – jakie wybrać

Włoskie buty dla mężczyzn to przede wszystkim modele wykonane ze skóry. Mają zapewniać maksymalny komfort, a także dopasowywać się do kształtu stopy. Zazwyczaj szyte są metodą Blake, dzięki czemu but jest smuklejszy i bardziej elastyczny. Do włoskiego obuwia zalicza się:

Derby

Cechują się tym, że Są uniwersalne i doskonale sprawdzą się zarówno w formalnych, jak i eleganckich zestawach. Z powodzeniem zestawisz je z kurtką skórzaną i jeansami.

Włoskie buty dla mężczyzny

Oksfordy

Włoskie buty dla mężczyzn to z pewnością oksfordy! To rodzaj obuwia, który sprawdzi się w stylu formalnym. Zakłada się je do smokingu, a także do garnituru.

Monki

Monk Strap, potocznie nazywane monki, to niezwykle zgrabne obuwie. Swoim krojem przypominają klasyczne Derby, ale są mniej formalne. Posiadają charakterystyczną klamrę, która dodaje całości pazura. Mają prosty krój cholewki, dzięki czemu prezentują się elegancko.

Brogsy

Brogsy cechują się ozdobnym ażurowaniem wzdłuż krawędzi fragmentów skóry, które składają się na cholewkę. Nosi się je do garnituru dziennego, jak i półformalnych outfitów.