Jeśli zastanawiasz się nad tym, jaki zarost wybrać, dobrze trafiłeś! Jaka broda do Ciebie pasuje? Jak ją dobrać do kształtu twarzy? Dziś odpowiadamy na te pytania!

jaki zarost wybrać

Wpływ zarostu na wygląd

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że broda potrafi zdziałać cuda i całkowicie odmienić Twój wygląd. Zarost, który współgra z kształtem twarzy przede wszystkim podkreśli jej atuty, a zamaskuje ewentualne niedoskonałości. Wystarczy odpowiednio wystylizowana broda, aby zaostrzyć rysy albo je złagodzić.

Decydując się na zapuszczenie zarostu, musisz wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii, aby wiedzieć jaka broda do Ciebie pasuje. Po pierwsze, określ, jaki chcesz uzyskać efekt. Czy zależy Ci na uzyskaniu proporcji? Podkreśleniu walorów? A może chcesz ukryć mankamenty?

Jak dobrać brodę do kształtu twarzy?

Jaka broda do Ciebie pasuje? Taka, która jest dobrana do kształtu Twojej twarzy. Aby określić swój kształt, stań przed lustrem, a następnie skup się na podbródku, żuchwie, kościach policzkowych oraz czole. To na ich podstawie będziesz w stanie ustalić, jaki masz kształt twarzy. W zależności od tego, dobierz właściwy zarost.

Twarz okrągła

Twarz okrągła nie ma wyraźnie zarysowanych kątów i jest zaokrąglona. Z tego względu należy postawić na zarost, który optycznie ją wyszczupli. Świetnie sprawdzi się broda z kozią bródką albo kotwicą. Najlepiej, aby boki z zarostem na wysokości policzków były starannie przystrzyżone. Bardzo fajnie będzie prezentować się długa broda, która wydłuży twarz. Unikaj w zaroście zaokrąglonych linii.

Twarz owalna

To najbardziej pożądany typ twarzy. Dlatego każdy mężczyzna stara się wybrać taką brodę, aby wizualnie nadać twarzy owal. Charakteryzuje się proporcjonalnością. Jaka broda do Ciebie pasuje? W tym przypadku masz dość duże pole do popisu, ponieważ niemal każdy zarost będzie się dobrze prezentować. Dobrze wygląda zarówno broda o równej długości, same wąsy, jak i krótki podbródek z gęstym zarostem na policzkach.

Twarz trójkątna

Twarz trójkątna cechuje się wysokim i szerokim czole, ostrym podbródkiem. Najlepiej wybrać brodę, która jest równo przycięta zarówno na wysokości policzków, jak i dole twarzy. Z powodzeniem możesz postawić na długi zarost. Najważniejsze, aby całość zachowała łagodne kąty. Zrezygnuj z koziej bródki.

Twarz kwadratowa

Jaka broda do Ciebie pasuje? Taka, która odwróci uwagę od zaostrzonych krawędzi. Postaraj się zachować zaokrąglony zarost wokół ust. Doskonale będziesz prezentować się z kozią bródką czy też bujna, gęstą brodą przystrzyżoną na okrągło.

Twarz w kształcie serca

Tutaj doskonałym wyborem będzie broda drwala. I wcale nie musi być idealnie ogarnięta. Naturalna broda świetnie poszerzy policzki.

Twarz diamentowa

W tym przypadku postaraj się utrzymać włosy na policzkach, aby wyrównać rysy twarz.

Twarz prostokątna

Zrezygnuj z brody, która by mogła wydłużyć twarz albo ją poszerzyć. Najlepiej, aby zarost był krótki, co nada łagodne rysy.

jaka broda do Ciebie pasuje

Jaka broda do Ciebie pasuje?

Jeśli planujesz zarost, dobrze byłoby, abyś znał podstawowe rodzaje brody, a następnie na podstawie kształtu swojej twarzy, wiedział, jaka broda do Ciebie pasuje. Oto kilka najpopularniejszych rodzajów:

  • kilkudniowy zarost – to jeden z najpopularniejszych zarostów, idealny dla panów, którzy nie przepadają za systematycznym goleniem ani nie lubią długiej brody,
  • krótka broda – to zarost do maksymalnie 10 dni. Cechuje się elegancją oraz męskością. Do krótkiej brody zalicza się biznesowy zarost, o którym już pisaliśmy,
  • długa broda – jeszcze jakiś czas temu nosili ją starsi mężczyźni. Dziś to jeden z najgorętszych trendów,
  • kózka – to nic innego jak połączenie wąsów z zarostem wokół ust, który dodatkowo jest wydłużony na podbródku. Ten typ sprawdzi się u panów o owalnym kształcie twarzy,
  • dzika broda – to naturalna broda, której się zwyczajnie nie kontroluje. Oczywiście warto tu pamiętaj o jej odpowiedniej pielęgnacji!

jaką brodę wybrać