Stylista to zawód, który z roku na rok zyskuje na popularności. Kiedy skorzystać z porad stylisty męskiego ? I czy rzeczywiście warto?

kiedy skorzystać z porad stylisty męskiego

Kim jest stylista męski?

Zastanawiasz się, kiedy skorzystać z porad stylisty męskiego i czy w ogóle warto? Na samym początku wyjaśnimy Ci, kim jest stylista oraz czym się zajmuje. Stylista męski to doradca wizerunkowy, który wie co i kiedy ubrać. Potrafi  dobrać strój do typu sylwetki, okazji. Świetnie zna wszelkie tajniki, które pozwalają na uwydatnienie atutów oraz ukrycie ewentualnych mankamentów figury. I choć zawodów stylisty przez wiele lat kojarzył się tylko i wyłącznie z ubieraniem gwiazd, to tak naprawdę jego rola nie na tym się kończy. Z oferty doradcy wizerunkowego korzysta coraz więcej osób, które pragną odmienić swój wygląd, odnaleźć własny styl, a także zmienić garderobę.

Stylista to osoba, która ubierze, wybierze się na zakupy i będzie w ich trakcie przewodnik. Dobierze i dopasuje ubrania, doradzi, co warto kupić, a czego unikać. Przejrzy garderobę.

Kiedy skorzystać z porad stylisty męskiego?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że żyjemy w czasach, w których wygląd odgrywa bardzo ważną rolę. Trudno się dziwić. Nowe osoby wyrabiają sobie o nas opinię przez pierwsze sekundy, patrząc na to, jak jesteśmy ubrani. Nic dziwnego, że tyle czasu poświęcamy wizerunkowi. Tym bardziej w kwestiach biznesowych, gdzie odgrywa on niezwykle istotną rolę. Moda męska elegancka rządzi się swoimi prawami. Niestety nie każdy potrafi umiejętnie stworzyć stylizację odpowiednią do okoliczności.

Na całe szczęście istnieje zawód stylista. Kiedy skorzystać z porad stylisty męskiego? Przede wszystkim wtedy, gdy zależy Ci na profesjonalnej pomocy w doborze ubrań. To także świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zrobić porządek w swojej szafie, a nie wiedzą, jak się do tego zabrać. Stylista męski zobaczy, co masz w szafie. Wskaże, które rzeczy warto zostawić, a których lepiej się pozbyć.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy stylisty?

Porady stylistyczne dla mężczyzn niosą za siebie wiele korzyści.

  1. Dobry wygląd poprawia nastrój oraz zwiększa pewność siebie.
  2. Dowiesz się, jaki masz typ figury, dzięki czemu będziesz wiedział, które fasony do Ciebie pasują.
  3. Oszczędzisz czas, ponieważ stylista pomoże Ci skompletować gotowe zestawy z ubrań, które masz w szafie.
  4. Oszczędzisz pieniądze. Co prawda, pomoc stylisty wiąże się z kosztami. Jednak doradca wizerunkowy podpowie Ci, jakie ubrania kupować, z jakich zrezygnować. Pokaże Ci również, jakie elementy bazowe stylizacji wybrać, by móc stworzyć wiele różnych outfitów.

Gdzie znaleźć stylistę męskiego?

Jeżeli pragniesz skorzystać z oferty stylisty męskiego, zapraszamy się do zapoznania z naszą ofertą. Założycielka Szkoły Damskiego i Męskiego Stylu, Agnieszka Świst-Kamińska, to absolwentka prestiżowego Central Saint Martins University of the Arts mieszczącego się w Londynie i Szkoły Stylu Moniki Jaruzelskiej. Ukończyła ona liczne kursy stylizacji męskiej i kobiecej: Lekcja Stylu Ani Męczyńskiej warsztaty stylizacji zorganizowane przez magazyn „Glamour”.

Agnieszka Świst-Kamińska prowadzi wykłady dla renomowanych firm oraz cenionych instytucji takich jak Collegium Civitas. Jako prelegentka uczestniczy w licznych konferencjach u boku znanych osobistości ze świata show-biznesu. Ponadto, bierze udział najważniejszych wydarzeniach modowych na świecie takich jak London Fashion Week. Natomiast jej wypowiedzi pojawiają się w programach stacji telewizyjnej TVN oraz Polskiego Radia.

Stylistka męska, Agnieszka Świst-Kamińska, podchodzi indywidualnie do każdego klienta, tłumacząc, czym jest moda męska oraz komponując właściwe zestawy, które odzwierciedlają osobowość klientów. Ponadto, przekazuje wiedzę na temat znaczenia kolorów oraz ich oddziaływania na psychikę, co jest niezwykle istotne w biznesie. Style Coach podpowiada, jak sprawnie dobrać fasony, aby zamaskować mankamenty figury, a uwydatnić jej zalety. 

Niezwykle ważnym aspektem pracy stylistki, a jednocześnie największą zaletą, jest umiejętność wsłuchania się w potrzeby klienta i nienarzucanie własnej wizji.

kim jest stylista męski