Moda ma pewne zasady i reguły. Oczywiście można je łamać, tym samym bawiąc się modą. Jednak każdy gentelmen musi przestrzegać kilu podstawowych zasad. Dziś omówimy 5 błędów, których nie należy popełniać.

Noszenie paska i szelek:

Noszenie paska i szelek jednocześnie to typowy faux pas. Zarówno pasek jak i szelk mają za zadanie trzymać spodnie a odpowiedniej wysokości, dlatego potrzebujemy tylko jednego dodatku.

błędy 1

Źródło: realmenrealstyl.com

Źle dobrane skarpetki do garnituru:

Jednym z najczęściej popełnianych błędów przez mężczyzn, jest noszenie niewłaściwych skarpet do spodni. Panowie muszą pamiętać o tej zasadzie, aby dobrze wyglądać. Skarpetki należy dopasować do koloru spodni. Także białe skarpetki nie sprawdzą się do czarnego garnituru.

błędy 2

Źródło: realmenrealstyl.com

Źle zapite guziki w garniturze:

Dobrze dopasowana marynarka to wizytówka każdego gentelmena. Jednak jeszcze istotną kwestią jest odpowiednie zapięcie. Zasady męskiej elegancji określają, które guziki powinny być zapięte oraz które należy odpiąć. Zależne jest to zarówno od typu marynarki, jak i pozycji i okazji. Jeżeli założycie marynarkę z dwoma guzikami, dolny powinien być odpięty, a górny zapięty.

błędy 3

Źródło: realmenrealstyl.com

Niedopasowanie butów do koloru paska:

Często popełnianym błędem jest również niedopasowanie koloru paska do koloru butów. Nie muszą być z tego samego materiału, jednak powinny mieć ten sam odcień.

menswear-952835_1920

Zły rozmiar:

Jednym z grzechów głównych w modzie jest z pewnością zły rozmiar. Zbyt duży lub zbyt mały garnitur to faux pas.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak ubrać się zgodnie z dress code? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .