W poprzedniej lekcji stylu omawialiśmy sylwetkę w kształcie trójkąta. Dziś pod lupę bierzemy odwrócony trójkąt.

Odwrócony trójkąt to najbardziej pożądany kształt sylwetki. Charakteryzuje się zgrabnymi nogami i pośladkami, a także płaskim brzuchem. Ramiona są szersze od bioder; ciało wysportowane. Sylwetka ta pozwala na wiele krojów i fasonów. Jednak pamiętaj, aby przede wszystkim podkreślać atuty, a nie zasłaniać je od warstwą ubrań. Ważne jest także to, aby ubraniami równoważyć dysproporcję między szeroką górą a wąskim dołem. W związku z  tym wybieraj modele dopasowane, ale nie za małe lub zbyt opięte. Staraj się unikać ubrań oversize i workowatych. Dobrze sprawdzą się spodnie slim, fit lub klasyczne rurki. Kolory możesz wybierać wedle własnego gustu. Możesz śmiało eksperymentować z dodatkami i wzorami. Pamiętaj również o tym, że ważny jest również Twój wzrost. Wysocy Panowie powinni unikać pionowych wzorów, a niscy zbyt długich swetrów, marynarek czy koszul

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Jak dopasować koszulę do garnituru? Zapraszamy na pełne szkolenie z tego zakresu. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .

 

*zdjęcie: dmarge.com