Znajomość typu sylwetki znacznie ułatwia kompletowanie garderoby. Dziś w roli głównej Męska sylwetka typu v (odwrócony trójkąt) – cechy charakterystyczne, a także porady, co warto nosić, a czego unikać.

męska sylwetka odwrócony trójkąt

Cechy sylwetki odwrócony trójkąt

We wpisie typy sylwetek męskich, wymieniliśmy podstawowe typy męskich figur i je opisaliśmy. W tym artykule skupimy się na tym, czym charakteryzuje się męska sylwetka typu V, zwana potocznie odwróconym trójkątem.

Zacznijmy od tego, że odwrócony trójkąt to najbardziej pożądany kształt sylwetki. Charakteryzuje się zgrabnymi nogami i pośladkami, a także płaskim brzuchem. Ramiona są szersze od bioder, a ciało wysportowane. Taką sylwetkę mają przede wszystkim panowie, którzy uprawiają sport, ale również Ci, którzy zawdzięczają ją naturze.

Cechy charakterystyczne:

  • wysportowane ciało,
  • płaski brzuch,
  • rozbudowane ramiona,
  • umięśnione ręce,
  • rozbudowana klatka piersiowa.

Mankamenty i zalety sylwetki

Męska sylwetka typu V ma wiele zalet. Atutem są przede wszystkim smukłe biodra, nogi, ale także i płaski brzuch, o którym marzy nie jeden mężczyzna. Panowie o typie sylwetki odwrócony trójkąt mają wiele do eksponowania, a niewiele do maskowania.

Jak powinni się ubierać, a jakich ubrań unikać panowie o sylwetce typu V

Z reguły żaden kolor, wzór ani fason nie wyrządzi Ci krzywdy, jeśli masz sylwetkę typu V. Musisz tylko pamiętać, aby nie przesadzić z eksponowaniem swojej muskulatury. Zadbaj o to, aby nosić dopasowane, ale absolutnie nie za małe jeansy czy chinosy, ponieważ będziesz wyglądać karykaturalnie. Zdecydowanie lepszym wyborem są spodnie typu slim w odpowiednim rozmiarze.

Męska sylwetka typu V pozwala na wiele krojów i fasonów. Jednak pamiętaj, aby przede wszystkim podkreślać atuty, a nie zasłaniać je pod warstwą ubrań. Ważne jest także to, aby ubraniami równoważyć dysproporcję między szeroką górą a wąskim dołem. W związku z  tym wybieraj modele dopasowane, ale nie za małe lub zbyt opięte.

Jeżeli tworzysz zestaw formalny, to postaw na garnitur szyty na miarę, który będzie idealnie dopasowany do Twojej sylwetki. W ten sposób podkreślisz wszystkie jej atuty.

Dobrze sprawdzą się spodnie slim, fit, ale też nie powinny zbyt mocno opinać ciała. Rozbudowany tors, a do tego nogi w rurkach sprawią, że nie będziesz dobrze się prezentował. Lepiej sięgnij po proste modele.

Staraj się unikać ubrań oversize i workowatych. Kolory możesz wybierać wedle własnego gustu. Możesz śmiało eksperymentować z dodatkami i wzorami. Pamiętaj również o tym, że ważny jest również Twój wzrost. Wysocy Panowie powinni unikać pionowych wzorów, a niscy zbyt długich swetrów, marynarek czy koszul.

To zakładaj Tego unikaj
✔️ Dopasowane modele ubrań ❌ Ubrań oversize
✔️ Spodnie fit, slim, a także klasyczne rurki ❌ Za małych ubrań
✔️ Garnitur szyty na miarę ❌ Poziomych printów
✔️ Drobne wzory na koszulach ❌ Zbyt obcisłych spodni
✔️ Kolorowe ubrania ❌ Zbyt obcisłych koszulek i swetrów
✔️ Ubrania w odpowiednim rozmiarze ❌ Mocno rzucających się w oczy deseni w górnej części ciała
✔️ Jednokolorowe, dopasowane bluzki ❌ Workowatych elementów garderoby

 

Przykładowe stylizacje

Męska sylwetka typu V daje ogromne możliwości stylizacyjne i to na każdą okazję. W zasadzie może nosić praktycznie wszystko, ale za to powinien unikać deformacji swojego idealnego wyglądu. Wykorzystaj potencjał swojej atletycznej sylwetki, podkreślając wszystkie zalety swojej figury. Doskonale sprawdzi się jednokolorowy, dopasowany longsleeve, który pięknie podkreśli subtelne linie ciała, a także proste spodnie.

męska sylwetka typu v

1. Longsleeve

2. Jeansy

3. Sneakersy

4. Ramoneska

Znane osoby o takiej sylwetce

Przykładem tego typu sylwetki są:

  • Dwayne Johnson,
  • Charlie Hunnam,
  • Idris Elba.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów, a także wiedzieć, jak sprawnie dobrać dodatki? Jak dopasować koszulę do garnituru? Zapraszamy na pełne szkolenie z tego zakresu, o którym więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Damskiego i Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .