Wiedza na temat tego, jaki ma się typ sylwetki, czym się charakteryzuje, a także jakie ubrania należy nosić, pozwala na skomponowanie stylizacji, w których mężczyzna dobrze się prezentuje. W dzisiejszym artykule męska sylwetka okrągła, czyli jabłko, będąca jedną z najtrudniejszych w stylizowaniu.

męska sylwetka okrągła

Cechy sylwetki okrągłej (jabłko)

W naszym artykule typy sylwetek męskich znajdziesz podział na wszystkie figury męskie wraz z krótką charakterystyką, a także poradami, co warto nosić, a z czego zrezygnować. Natomiast dziś w roli głównej męska sylwetka okrągła, nazywana potocznie jabłkiem, czy też sylwetką w kształcie litery O.

Zacznijmy od tego, że jabłko to najmniej pożądana figura, ponieważ wiąże się często z nadwagą lub otyłością. Panowie o tej figurze posiadają stosunkowo duży brzuszek tzw. brzuch piwny. Zazwyczaj są niscy, mają krótkie nogi, a szerokość bioder jest proporcjonalna do szerokości ramion.

Cechy charakterystyczne:

 • okrąglejszy brzuch,
 • masywne ręce,
 • szczupłe nogi,
 • ramiona i biodra podobnej szerokości,
 • niski wzrost.

Stylizacje dla mężczyzn z brzuszkiem – o czym należy pamiętać?

Męska sylwetka okrągła ma sporo mankamentów, które należy umiejętnie ukryć. I zrobisz to bez problemu, jeśli posiadasz wiedze na temat kompletowania ubrań. Twoim zadaniem jest przede wszystkim optyczne wyszczuplenie sylwetki i ukrycie wystającego brzuszka. Ubrania muszą być odpowiednio dopasowane i skrojone, aby odjąć sylwetce kilka kilogramów.

Jak powinien się ubierać mężczyzna z brzuszkiem? Przy tworzeniu outfitów musisz pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym stworzysz udany zestaw:

 1. Stawiaj na klasyczne fasony, zarówno pod względem konkretnych elementów garderoby, jak i materiałów, z które są zrobione. Minimalistyczne i ponadczasowe formy to strzał w 10!
 2. Nie noś ani zbyt obcisłych, ani zbyt luźnych ubrań.
 3. Zrezygnuj z pstrokatych ubrań i kontrastowych zestawień.
 4. Stawiaj na ciemne ubrania.
 5. Uważaj na wzory i geometryczne kształty.
 6. Zwróć uwagę na materiał. Tkaniny o grubym splocie niepotrzebnie podkreślą brzuszek.

Jak powinni się ubierać, a jakich ubrań unikać panowie o sylwetce typu jabłko

jak powinien się ubierać mężczyzna z brzuszkiem? Podstawową zasadą w kompletowaniu garderoby jest noszenie rzeczy dopasowanych rozmiarowo. Nie mogą być ani za ciasne, ani za luźne! Panowie o tej sylwetce powinni nosić ubrania, które optycznie wysmuklą lub wydłużą sylwetkę. W tej roli sprawdzą się świetnie koszulki, jak i również bluzy z dekoltem w serek. Odpowiednie są również dłuższe marynarki (ale niezbyt długie!), które zasłonią pośladki oraz brzuch. Noś wyłącznie model jednorzędowy, zapinany na jeden lub dwa guziki. Długość marynarki powinna sięgać maksymalnie do pupy. Dłuższe fasony, niepotrzebnie „dodadzą” ci objętości w biodrach i „skrócą” nogi. Warto zdecydować się na ciemne spodnie, aby wysmuklić nogi. Doskonałym wyborem będą fasony regular fit, klasyczne i dające swobodę, ale jednocześnie nieprzesadnie wiszące.

Stylizacje dla mężczyzn z brzuszkiem powinny opierać się na gładkich ubraniach. Gdyby jednak decydować się na wzory to tylko w stonowanej kolorystyce. Odpowiednio dobrane odcieniem i wielkością, mogą skutecznie pomóc zatuszować zbędne kilogramy na brzuchu. Twoimi sprzymierzeńcami będą:

 • pionowe pasy,
 • duża krata,
 • romby.

Jeżeli szukasz garnituru, obowiązkowo wybierz model szyty na miarę, który zagwarantuje Ci idealny poziom dopasowania. Niestety wiele marynarek szytych jest według jednego wzoru. W efekcie szerokość wyłogów nie idzie w parze z szerokością elementu garderoby. Garnitur powinien być w klasycznym kolorze.

Należy unikać wszelkich dużych nadruków, a także wyrazistych wzorów. Źle będą się także układać obcisłe i mocno dopasowane ubrania, jak i również te zbyt obszerne, które dodadzą zbędne kilogramy. Pan jabłko powinien również unikać za długich spodni, marynarek, a także swetrów. Zrezygnuj również z grubych splotów, czy też grubych tkanin, które optycznie dodadzą kilogramów.

To zakładaj Tego unikaj
✔️ Koszulki, a także  bluzki z dekoltem w serek ❌ Ubrań z dużymi nadrukami
✔️ Marynarki, które zasłonią brzuch i pośladki ❌ Wyrazistych wzorów
✔️ Ciemne spodnie ❌ Zbyt obszernych, a także mocno oversize’owych ubrań
✔️ Gładkie ubrania ❌ Mocno dopasowanych elementów garderoby
✔️ Wzory w stonowanej kolorystyce ❌ Nadmiaru detali, a także przeszyć na ubraniach
✔️ Dopasowane rozmiarowo ubrania ❌ Grube tkaniny, jak i również sploty
✔️ Jednorzędowa taliowana marynarka ❌ Spodni z szerokimi nogawkami

 

Przykładowe stylizacje

Jak powinien się ubierać mężczyzna z brzuszkiem? Przede wszystkim postaw na takie elementy garderoby, jak:

 • gładkie koszule,
 • ciemne kolory,
 • proste, klasyczne fasony, bez dodatkowych ozdób
 • ciemne spodnie o prostych nogawkach,
 • bluzki w dekolt w serek,
 • koszule, a także T-shirty w drobny wzór,
 • długie marynarki poszerzane w ramionach,
 • koszule rozpięte pod szyją,
 • duże dodatki,
 • jednorzędowe płaszcze.

Wbrew pozorom stylizacje dla mężczyzn z brzuszkiem mogą być ciekawe i sprawić, że każdy facet poczuje się wyjątkowo. Najważniejsze, aby włożyć na siebie ubrania maskujące brzuch. Męska sylwetka okrągła dobrze będzie prezentowała się w zestawie, składającym się z białej koszuli, granatową marynarką, a także spodni w kant. To idealny outfit na oficjalne wyjście, takie jak wesele, ślub, jak i również spotkanie biznesowe.

Jak ukryć brzuch u faceta? Dobrym pomysłem jest ubiór na tzw. cebulkę. Załóż na siebie cienki T-shirt, a na niego rozpinany kardigan. Pamiętaj, aby kardigan nie był zbyt długi! W ten sposób zbudujesz proporcje. Do tego jeansy o prostych nogawkach, a także sztyblety męskie.

męska sylwetka jabłko

 

1. T-shirt

2. Spodnie

3. Kardigan

4. Buty

Komponując stylizacje dla mężczyzn z brzuszkiem w casualowym stylu, postaw na spodnie o prostych nogawkach oraz czarny T-shirt, a także marynarkę albo blezer. Pamiętaj, aby T-shirtu nie wkładać w spodnie!

Znane osoby o takiej sylwetce

Przykładem tego typu sylwetki są:

 • Jack Black,
 • Danny DeVito,
 • Richard Griffiths.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów, a także wiedzieć, jak sprawnie dobrać dodatki? Jak dopasować koszulę do garnituru? Zapraszamy na pełne szkolenie z tego zakresu, jak i również zapoznanie się z naszą ofertą, którą znajdziecie na  stronie Szkoły Damskiego i Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .