Dziki Zachód kojarzy nam się głównie z dobrymi westernami. Do tego bohater w koszuli w kratę, kowbojkach, z pistoletem i …kapeluszem kowbojskim! To zdecydowanie dodatek każdego prawdziwego kowboja.

Stylizacja z kapeluszem w kowbojskim stylu

Kapelusze kowbojskie najlepiej sprawdzą się w stylu country. Oto nasza propozycja, jak możecie go ograć – biały t-shirt, proste jeansy, a do tego wysokiej jakości buty cowbojki oraz nawiązujący do tego stylu pasek. Jeśli nie masz typowego cowbojskiego obuwia, możesz nałożyć też sztyblety. Na chłodniejsze dni możesz dorzucić do stylizacji jesienną koszulę, np. w kratę.

Jak wygląda kapelusz kowbojski?

Kapelusze kowbojskie, zwane również „western” w charakteryzują się wysoką główką oraz szerokim rondem. Najczęściej składaj się one z podwójnej korony. Konstrukcja filcowa jest usztywniona, boki delikatnie wygięte do środka kapelusza, zaś czubek mocno wygięty. Kapelusz typu western to nieodzowny element kowbojskiego stylu. Z czego są wykonane kowbojskie kapelusze? Najczęściej są produkowane są ze skóry, głównie bydlęcej, owczej wełny, ale również ze słomy.

Skąd pochodzi kowbojski kapelusz?

Najbardziej znany jako element stroju kowbojskiego w północnej Ameryce. Pod wpływem 19-wiecznej kultury meksykańskiej, dzisiaj noszone są przez wielu ludzi, a szczególnie przez pracowników rancza w zachodniej i południowej części Stanów Zjednoczonych, zachodniej Kanadzie i na północy Meksyku. Nie tylko chronią przed słońcem, ale stanowią tradycję. Kształt kapelusza zależy od regionu, z którego pochodzi. Pierwszy modelem kapelusza typu western był „Boss Plains”

kapelusz kowbojski