Nie każdy mężczyzna będzie dobrze wyglądał w każdym rodzaju czapki. Ostatnio omawialiśmy uszankę, dziś pod lupę bierzemy czapkę „jeep cap”. Co to za rodzaj nakrycia głowy i do czego pasuje? Skąd właściwie pochodzi ta czapka? Przeczytaj nasz artykuł. 

czapka typu jeep cap

Jak wygląda czapka jeep cap?

Czapki męskie typu „jeep cap” charakteryzują się tym, że posiadają krótki daszek. To świetna alternatywa dla klasycznego, dzianinowego nakrycia głowy. Największą popularnością cieszą się „jeep cap” w kolorze oliwkowym. Dostępne są również w czerni, a także innych kolorach.

Skąd się wzięła jeep cap?

Jeep cap były wykorzystywane w czasie II wojny przed żołnierzy amerykańskich. Stanowiły bowiem dodatkową ochronę głowy przed chłodem i ciężarem hełmu. Daszek jest bardzo funkcjonalny, ponieważ osłania twarz przed śniegiem i wiatrem.

Do czego nosić jeep cap – pomysł na stylizację

Pasują idealnie do sportowych casualowych stylizacji. To idealna opcja dla Panów, którzy są zwolennikami klasycznych czapek z daszkami. Przy doborze nakrycia głowy, należy kierować się kształtem głowy u twarzy. Odpowiednie nakrycie głowy współczesnego mężczyzny, jest tak samo ważne, jak wybór teczki, butów czy szalu.

stylizacja z czapką jeep cap

Nasza propozycja to modna, puchowa kurtka, ciepły sweter, jeansy i do tego czarna jeep cap.