Odpowiednie nakrycie głowy współczesnego mężczyzny, jest tak samo ważne, jak wybór teczki, butów czy szalu. Czapki stanowią nie tylko ochronę głowy przed niską temperaturą, wiatrem, czy śniegiem, ale są istotnym elementem męskiej stylizacji. Potrafią podkreślić look, zmienić wygląd i styl.

Przy doborze nakrycia głowy, należy kierować się kształtem głowy u twarzy. Nie każdy mężczyzna będzie dobrze wyglądał w każdym rodzaju czapki. Ostatnio omawiałyśmy uszankę, dziś pod lupę bierzemy czapkę „jeep cap”.

Czapki męskie typu „jeep cap” charakteryzują się tym, że posiadają krótki daszek. To świetna alternatywa dla klasycznego, dzianinowego nakrycia głowy. Jeep cap bły wykorzystywane w czasie II wojny przed żołnierzy amerykańskich. Stanowiły bowiem dodatkowa ochronę głowy przed chłodem i ciężarem hełmu. Daszek jest bardzo funkcjonalny, ponieważ osłania twarz przed śniegiem i wiatrem. Największą popularnością cieszą się „jeep cap” w kolorze oliwkowym. Dostępne są również w czerni, a także innych kolorach. Pasują idealnie do sportowych orz casualowych stylizacji. To idealna opcja dla Panów, którzy są zwolennikami klasycznych czapek z daszkami.

A Wy macie w swojej szafie „Jeep cap” ? Z czym nosicie?