Cortina d’Ampezzo to najsłynniejszy kurort narciarski we Włoszech, nazywany często „Królową Dolomitów” lub „Alpejskim Salonem Włoch”. Miasto gościło Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 1956 r. Od tamtego czasu infrastruktura sportowa, a szczególnie narciarska jest stale modernizowana.

Zimą Cortina staje się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu wielu znanych włoskich osobistości, dla których magnesem są wspaniałe warunki narciarskie, znakomite hotele, pasaże handlowe z najlepszymi butikami oraz zabawa w licznych tutejszych klubach i restauracjach. Sława tego kurortu wykracza jednak daleko poza Włochy, co sprawia że przybywają tutaj liczni miłośnicy sportów zimowych z całego świata.

Region: Dolomity

Wysokość: 1224 – 2847 m n.p.m.

Długość tras narciarskich: 140 km

Ilość tras narciarskich: 11 niebieskich, 17 czerwonych, 11 czarnych

Orientacja tras zjazdowych: wszystkie kierunki

Wyciągi : 51 wyciągów oraz tras kolejek górskich i linowych

Narciarstwo biegowe : 73 km szlaków.

Cortina była także doceniona w świecie kina. Kręcono tu sceny do takich filmów jak m.in.: „Różowa Pantera” z Davidem Nivenem i Peterem Sellersem, „James Bond: Tylko Dla Twoich Oczu” z Rogerem Moorem czy „Cliffhanger” z Sylvestrem Stallone.

Region wchodzi w skład kompleksu narciarskiego Dolomiti Superski, który oferuje łącznie 1200 km tras narciarskich. Dlatego też Cortina d’Ampezo jest idealnym miejscem na wyjazdy na narty.

LOGO - Luxury Travel