Dziś o modzie opowiada Magdalena Pińska z bloga lamodalena.

Agnieszka Świst-Kamińska: Czym jest dla ciebie moda?

Magdalena Pińska: Moda jest dla mnie formą sztuki. Trzeba mieć ogromny talent i nieograniczoną wyobraźnię, żeby tworzyć kolekcje modowe.  Uwielbiam bawić się modą, zestawiać ze sobą elementy garderoby, komponować stylizacje, wymyślać nowe połączenia kolorystyczne, łączyć ze sobą wzory, burzyć dotychczasowe zasady, kreować. Wszystko to pobudza naszą wyobraźnie, fantazję, kreatywność, angażuje i rozwija naszą estetykę, wyczucie stylu i smaku. Zwracamy uwagę na piękne kobiety, przystojnych mężczyzn, ale ich uroda w tłumie może być niezauważona, ale nikt nie przejdzie obojętnie obok perfekcyjnie wystylizowanej osoby. To taki chodzący obraz J Te „kolorowe ptaki” na naszych ulicach, rozweselają szarą rzeczywistość, cieszą oko J Szkoda, że tak mało jest takich „ptaków”, takich „obrazów”!;)

-Jakie masz obserwacje co do mody w Polsce?

-Ogólnie – jest nudna! Ludzie najchętniej chodzą w czarnych lub szaro-burych kolorach. Jest kilka powodów: nie potrafią, nie chce im się pomyśleć i przygotować strój na następny dzień, więc rano szybko wkładają na siebie to co mają „pod ręką”, a najczęściej nie chcą się wyróżniać. Może dlatego, że w pracy „szare myszki” nie są narażone na zawistne oko przełożonej ? ;D Chociaż powoli się to zmienia, o modzie, dobrym stylu dużo się mówi, są modowe programy, eksperci radzą co i jak ubrać, coraz bardziej docenia się rolę osobistej stylistki. Nie każdy musi się znać na modzie, ale każdy powinien zadbać o wygląd! Bo jak Cię widza tak Cię piszą!J

-Skąd czerpiesz inspiracje?

-To tak jakość samo przychodzi J Wchodzę do sklepu, oglądam rzeczy i widzę co ze sobą bym połączyła, albo co do czego by pasowało. Zestawiam bluzkę ze spódnicą, dorzucam buty, jakąś apaszkę lub szal  tworzę całe stylizacje w sklepie ;D Ale też z gazet, z pokazów, z blogów modowych. Niezłą „skrzynią z pomysłami” jest też moja szafa ;D

-Jak określiłabyś swój styl?

-Może po prostu dobry? 😉 Lubię klasykę ale też i takie zestawy mniej oczywiste, trochę zwariowane, szalone. Każda stylizacja jest przemyślana, dodatki staranie dobieram, jaki to styl? Mój! J

-Czy jest jakiś element garderoby, którego nigdy byś nie założyła?

-Lubię wyzwania i tak naprawdę to każdą rzecz, mówiąc kolokwialnie, można ograć i stworzyć dobrą stylizację (taka moja profesja) 😉 Poza tym moda tak się zmienia, że to co kiedyś było passe teraz jest trendy. Kiedyś nie założyłabym adidasów do sukienki, teraz jest normalne, skarpetki ze szpilkami a nawet sandałami? – teraz super, łączenie ze sobą wzorów? – teraz to hit! Itd. Ale zdecydowanie nie lubię za ciasnych rzeczy, które uwidaczniają każdy mankament sylwetki oraz źle dobranej bielizny, która odznacza się pod dopasowana garderobą L

A rzecz, która stanowi must have w Twojej garderobie to… ?

– …dobrze skrojone spodnie, marynarka, obszerny, elegancki sweter no i oczywiście idealna biała koszula J A, i apaszka! No i parę innych jeszcze rzeczy … ;D

-Twoje życiowe motto?

-„Nie można drugi raz nie zrobisz pierwszego wrażenia!”

Serdecznie dziękuję za rozmowę i zapraszam na bloga Magdaleny.

1002-002