Historia miejscowości Il Borro to część historii średniowiecznej Toskanii i sławnych ludzi, którzy przez 1000 lat tworzyli reputację tego pięknego regionu. Każda uliczka, każdy kamień mówi o przeszłości tego miejsca, dlatego wszystkimi zmysłami odczuwa się ducha dawnej Toskanii. Wśród winnic i gajów oliwnych, w cieniu cyprysów znajdziemy gruntownie odremontowaną wioskę Il Borro. Należy ona do rodziny Ferragamo, która czuwa nad tym niezwykłym miejscem zawieszonym między przeszłością i teraźniejszością. Dzięki dbałości rodziny o najwyższy standard usług, gościnność, wszelkie najnowocześniejsze udogodnienia Il Borro zostało członkiem prestiżowego Relais & Chateaux. Il Borro jest ogromną posiadłością, o powierzchni około 170 hektarów, oferującą ekskluzywne zakwaterowanie zarówno w apartamentach jak i prywatnych willach. Serwis dopasowany do Państwa oczekiwań zapewni wymarzony wypoczynek w bajkowej scenerii.

Zakwaterowanie: oferuje 16 apartamentów typu classic, 3 typu superior oraz 21 apartamentów deluxe oraz 3 wille Deluxe (willa Casetta z trzema, Chiocci Alto z pięcioma oraz największa i najbardziej elegancka willa Il Borro z aż dziesięcioma sypialniami, a także pięcioma łazienkami i krytym podgrzewanym basenem. W zlokalizowanym w pobliżu obiektów Il Borro gospodarstwie agroturystycznym znajduje się z 11 mieszkań.

Restauracje i bary: Osteria del Borro – dwie wykwintne restauracje oraz Vincafe. Il Borro dysponuje obszerną piwnicą z winami własnej produkcji.

Udogodnienia: centrum odnowy biologicznej Corte SPA, 2 korty tenisowe, boisko do piłki nożnej; możliwość jazdy konnej oraz zorganizowania wycieczek, degustacji win i lekcji gotowania; elegancki butik, w którym dla gości przewidziano atrakcyjne zniżki. Do dyspozycji jest także nowe 3-dołkowe pole golfowe (otwarcie w czerwcu) – możliwość skorzystania z prywatnych lekcji, zajęcia prowadzone są zarówno dla dorosłych jak i dzieci.