Elegancki hotel należący do sieci Relais & Châteaux mieści się we wspaniałej XVII-wiecznej rezydencji położonej malowniczo na toskańskiej wsi. Il Falconiere oddalony jest o 2,5 km od zabytkowego centrum Cortony i o 15 minut jazdy od Jeziora Trazymeńskiego. Pokoje hotelu Il Falconiere rozmieszczone zostały w różnych częściach posesji w pobliżu winnic i gajów oliwnych. Do dyspozycji Gości jest odkryty basen z leżakami, ekskluzywne SPA z sauną, łaźnią turecką, krytym basenem oraz centrum odnowy biologicznej oferujące zabiegi kosmetyczne oraz masaże. Hotel oferuje swoim Gościom niezwykłe doznania kulinarne w swej restauracji uhonorowanej gwiazdką przewodnika Michelin. Mieszcząca się w dawnej oranżerii, zaprasza na tradycyjne dania kuchni toskańskiej. Goście mogą spróbować produkowanych na miejscu win Baracchi oraz dołączyć do jednego z kursów gastronomicznych odbywających się w promieniach toskańskiej słońca.

LOGO - Luxury Travel