Styl casual męski to przede wszystkim uniwersalizm, luz i swoboda. Jak tworzyć casualowe outfity? Przedstawiamy absolutne podstawy.

styl casual zasady

Czym charakteryzuje się styl męski casual?

Zakup ubrań, a następnie skomponowanie stylizacji nie należy do najłatwiejszych zadań. Zanim przejdziesz to zapełniania swojej garderoby, musisz określić styl nie tylko ten, który preferujesz, ale również ten, który przyda się na co dzień.

Styl męski casual to codzienne, a zarazem gustowne ubranie. Sprawdzi się w trakcie podróży, na spacer, a nawet i do pracy, o ile w firmie nie obowi,ązują specjalne reguły doboru stroju. Styl casual przeznaczony jest dla osób, które cenią sobie wygodę, ale lubią dobrze wyglądać.

Podstawy stylu casual w męskiej modzie

Casual męski, choć jest bardzo swobodny, rządzi się swoimi prawami. Dlatego warto zapoznać się z podstawowymi zasadami.

styl casual męski

Przestrzegaj zasady Dress Code

Pamiętaj, że jeżeli dress code w Twojej firmie lub na spotkaniu wymaga stroju biznesowego, to nie ma najmniejszego znaczenia, jak świetny jest Twój codzienny strój, bo będzie niewłaściwą kreacją do noszenia. Stylizacje w stylu casual tworzysz tam, gdzie nie ma żadnych zasad ubioru.

Zapoznaj się z piramidą stylu

Piramida stylu składa się z trzech, niezwykle istotnych elementów stylu:

  • dopasowanie – kupując odzież, musisz ją dopasować do swojej sylwetki. Dzięki temu będziesz dobrze się prezentować. Unikaj produktów uniwersalnych, ponieważ jeden rozmiar nie będzie pasował na wszystkie,
  • funkcje – zastanów się, jaką funkcję ma spełniać dany element garderoby. Przykładowo, kurtka bomberka nada się do noszenia na co dzień, gdy jest nieco chłodniej. Z kolei t-shirt idealnie sprawdzi się o każdej porze roku. Upewnij się także, ze wiesz, gdzie dane ubranie pasuje, do jakiego stylu i dress code’u,
  • tkanina – nie bez znaczenia jest materiał, z którego wykonana jest odzież. Postaw na wysokiej jakości materiały. Dzięki temu ubrania posłużą Ci nie przez sezon, a przez kilka. Poza tym tkanina ma wpływ na formalność.

Dobierz odpowiednie akcesoria

Modne dodatki dla mężczyzny to doskonałe uzupełnienie stylu. Styl męski casual to przede wszystkim bransoletka, naszyjnik, kolczyki, a także sportowy zegarek.

Pamiętaj o kolorze i fakturze

Kolor, tak jak i faktura, mają ogromne znaczenie w kwestii kompletowania stylizacji. W stylu casual możesz pozwolić sobie na kolorystyczne wariacje, a także poszaleć w kwestii faktur. W swobodnych outfitach możesz wprowadzić wyrazistą czerwień, pomarańcz i wiele innych intensywnych odcieni.

Jak stworzyć strój casual męski?

Jeżeli chcesz stworzyć garderobę w stylu casual, koniecznie postaw na następujace elementy garderoby.

Kurtka do stylu casual

Absolutnym must have są kurtki. Zainwestuj w wysokiej jakości ramoneskę oraz pikowaną kurtkę, która sprawdzi się w okresie jesiennym. Z kolei na wiosnę i lato wybierz dżinsową kurtkę. Warto również kupić bomberkę, która jest świetną bazą casualowych outfitów.

Casualowa bluza

Styl casual męski to także bluzy – zarówno te z kapturem zakładane przez głowę, jak i rozpinane. Taka bluza doskonale komponuje się z jeansami, dresami, a takze i chinosami.

Sweter casual

Na jesień i zimę postaw na sweter. Może być luźny, bardziej swobodny. Możesz go zestawić z dżinsami oraz sportowym obuwiem.

Kamizelka casual

Bardzo fajnym elementem casualowych looków są kamizelki pikowane. Nie tylko gwarantują ciepło w chłodne dni, ale przede wszystkim nadają stylu!

T-shirt casual

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że podstawą stylu casual są t-shirty. Koszulki z krótkim rękawem są uniwersalne i można je łączyć z wieloma rzeczami. Ponadto latem nosi się je samodzielnie, wiosną pod ramoneskę lub bomberkę, a jesienią i zimą pod sweterkiem. Wybieraj t-shirty z wysokiej jakości materiałów. Dobrze, abyś miał ich kilka w szafie. Najlepiej postaw na dwie-trzy w stonowanych barwach takich jak biel, czerń, granat, odcienie szarości i beżu. Z kolei kolejne koszulki mogą być z napisami, ciekawy wzór czy w innym, ulubionym kolorze. Byleby pasowały do pozostałych elementów garderoby.

styl męski casual