Męska garderoba kapsułowa składa się z minimalistycznych i uniwersalnych ubrań, które pozwalają stworzyć Ci wiele outfitów. Dziś przedstawiamy podstawy męskiej garderoby kapsułowej, czyli Twoje absolutne must have!

podstawy męskiej garderoby kapsułowej

Garderoba kapsułowa męska – jak skompletować?

Garderoba kapsułowa, o czym już pisałyśmy, to pojęcie, które dopiero niedawno zyskało na popularności. Co ciekawe, sama idea pochodzi z lat 70-tych, ale dopiero teraz przechodzi renesans. Garderoba kapsułowa męska składa się z uniwersalnych elementów ubioru, które można łączyć na różne sposoby, tworząc outfity na różne wydarzenia i w różnym stylu. Tutaj stawia się przede wszystkim na wysokiej jakości ubrania, które posłużą przez kilka lat, a nie sezon. Opiera się na minimalizmie – im mniej ubrań, tym lepiej. Ważne, aby były na tyle uniwersalne, że staną się bazą do stworzenia wielu zestawów. Przykładowo, chinosy można połączyć z koszulą – idealna stylizacja na randkę, a także z t-shirtem, tworząc w ten sposób casualowy look na wyjście ze znajomymi.

Przy tworzeniu kapsułowej szafy pod uwagę należy wziąć również własny styl. W jaki sposób znaleźć swój męski styl? Przede wszystkim:

Dopasuj fason ubrań do figury oraz urody

Aby ubrania dobrze się na Tobie prezentowały, musisz dopasować je do typu swojej sylwetki. Jeżeli nie masz o tym zielonego pojęcia, poznaj typy męskiej sylwetki, ustal tyo figury, a następnie dobierz fason danego ubrania do niej.

Inwestuj w ubrania, które są w Twoim stylu

Staraj się kupować te rzeczy, w których nie tylko dobrze wyglądasz, ale i w których dobrze się czujesz. Nie ma sensu brać czegoś na siłę, bo i tak będzie leżało w szafie.

Postaw na ubrania w odpowiednich kolorach

Nie tylko fason jest ważny, ale również kolory. Najlepiej, aby wybrać te kolory, które pasują do typu Twojej urody. Wybieraj także odzież w stonowanych barwach, takich jak czerń, biel, odcienie beżu, brązu i szarości. Barwy te są uniwersalne i doskonale komponują się niemal z każdym kolorem.

Dobierz ubrania, mając na uwadze okazję

Komponując kapsułową garderobę, warto dobrać ubrania do różnych okoliczności. Jeżeli znasz podstawy męskiego stylu i zasady dobierania ubioru do okazji, to nie będziesz mieć z tym problemu.

Męska garderoba kapsułowa przykłady

Nie wiesz, jak powinna wyglądać garderoba kapsułowa męska? Nie martw się! Przygotowałyśmy dla Ciebie podstawy męskiej garderoby kapsułowej listę, czyli Twoje must have.

Spodnie

Męska garderoba kapsułowa powinna być wyposażona w trzy pary spodni. Pierwsze to spodnie garniturowe, które założysz do pracy, wesele i inne uroczystości. Drugie to spodnie casualowe, które odnajdą się zarówno w stylu casual, jak i stylu smart casual. Idealnie sprawdzą się tutaj chinosy, które pasują do eleganckich koszul, a także casualowych t-shirtów. Trzecie spodnie to jeansy, które wykorzystasz do codziennych outfitów. Doskonale komponują się z bluzami, koszulkami oraz swetrami.

garderoba kapsułowa stylizacje

Uniwersalne koszule

Podstawowym elementem garderoby jest koszula w białym lub błękitnym kolorze, która wykorzystasz do stylizacji w stylu business casual oraz na uroczyste okazje. Oprócz niej warto zainwestować także w nieco bardziej casualową koszulę np. jeansową lub w kratę, którą możesz ubrać na niezobowiązujące spotkania.

T-shirty

Twoim absolutnym must have są również klasyczne t-shirty. Ich największą zaletą jest to, że są uniwersalne. Po pierwsze, możesz je nosić zarówno do dresów, jeansów, jak i spodni typu chino. Po drugie, sprawdza się noszone samodzielnie, jak i pod bluzę czy sweter. Dzięki temu zakładasz je nie tylko latem czy wiosną, ale również jesienią i zimą. Zainwestuj w co najmniej 3 koszulki z krótkim rękawem wysokiej jakości. Jedna – biała, druga – czarna, a trzecia w ulubionym kolorze lub wzorze. Byleby pasowała do pozostałych elementów garderoby.

Garderoba kapsułowa stylizacje

Jak stworzyć stylizację z ubraniami z kapsułowej garderoby? Wbrew pozorom możliwości masz naprawdę wiele!

Granatowe chinosy na kilka sposobów

Nasza pierwsza propozycja to granatowe spodnie typu chino, które są świetną bazą do stworzenia outfitów na wiele okazji. Zestaw s tylu casual stworzysz, łączą spodnie z białym t-shirtem oraz sportowym obuwiem. W chłodniejsze dni możesz założyć na siebie sweter z warkoczowym splotem w odcieniu ciemnej zieleni.

Te same spodnie możesz zestawu z niebieską koszulą oraz półbutami. Tym samym otrzymasz look w stylu smart casual. Ciekawie będą prezentować się z klasycznym, białym t-shirtem oraz marynarką np. w kratkę.

T-shirt jako baza

T-shirt możesz założyć do chinosów, a do tego marynarkę. W takim zestawie z powodzeniem możesz iśc na romantyczną kolację z ukochaną, jak i wieczorne wyjście ze znajomymi. Jeśli wolisz sportowe looki, koszulkę zestaw z dresami lub jeansami. W ten sposób otrzymasz casualowy look. Latem połącz t-shirt z szortami.

męska garderoba kapsułowa

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak sprawnie dobrać dodatki? Jak dopasować koszulę do garnituru? I przede wszytstkim – jak stworzyć kapsułową garderobę? Zapraszamy na pełne szkolenie z tego zakresu. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Damskiego i Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .

garderoba kapsułowa przykłady