Wyjazdy językowe cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma się co dziwić. Niosą za sobą wiele korzyści. Dlaczego warto jeździć na obozy językowe?

5 powodów, dla których warto jeździć na obozy językowe

Dlaczego warto jeździć na obozy językowe?

Przełamują barierę językową

Obozy językowe przede wszystkim pozwalają na zdobycie swobody wypowiedzi w języku obcym. To bardzo ważne, ponieważ wiele osób, pomimo, że zna język, krępuje się wypowiadać w tym języku. Poza tym, najlepsze efekty osiąga się właśnie wtedy, gdy na co dzień komunikuje się w danym języku.

Pozwalają poznać nowe osoby i nawiązać znajomości

Udział w obozie językowym to szansa na nowe znajomości. Podczas takich wyjazdów są liczne grupy, składające się z dzieci w podobnym wieku. Dzięki temu na miejscu poznasz mnóstwo nowych osób! Z takich znajomości mogą nawiązać się prawdziwe przyjaźnie.

Umożliwiają poznanie nowej kultury

Niewątpliwą zaletą zagranicznych wyjazdów jest możliwość poznania nowej kultury. To jedna z podstawowych wartości podróżowania. Dzięki temu dziecko nie tylko zrelaksuje się, nauczy języka, ale wróci bogatsze o wiedzę, nowe doświadczenia. Pozna historię odwiedzanych miejsc, najważniejsze zabytki, a także atrakcje. Przyjemne z pożytecznym!

Dają piękne wspomnienia

Wyjazdy językowe za granicę to dla młodego człowieka wyjątkowe doświadczenie, wyjątkowe chwile, które dzięki wspomnieniom będą trwać wiecznie. Na co dzień dzieci spędzają pół dnia w klasie na nauce. Wspomnienia z takiego obozu o dla nich chwilowe oderwanie się od codziennych obowiązków.

Rozwijają osobowość i uczy samodzielności

Obozy językowe rozwijają osobowość, a także uczą dziecka samodzielności. Doświadczenie, które zyska na takim wyjeździe, z pewnością pomoże mu w zdobyciu nowych umiejętności, a także osiągnięciu dojrzałości życiowej.

Wyjazdy językowe z ATJ Lingwista

Szkoła Damskiego i Męskiego Stylu ma przyjemność współpracować z ATJ Lingwista w organizacji obozów językowych. – wyjazdy językowo-edukacyjne do Anglii dla dzieci z całej Polski. Program takiego obozu to nie tylko nauka, ale również zwiedzanie, które pozwala na zapoznanie się z historią oraz kulturą kraju.

Jest nam bardzo miło, że możemy być częścią tak ciekawego i edukacyjnego projektu. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z wakacyjnego wyjazdu.

dlaczego warto jeździć na obozy językowe

dlaczego warto jeździć na wyjazdy językowe