Wydawać by się mogło, że dobranie odpowiedniej koszuli to proste zadanie. Jednakże czasami sprawia kłopoty. A źle dobrana koszula sprawia, że wyglądamy źle, nieprofesjonalne, a także czujmy się w niej nieswojo. Dlatego bardzo ważne jest, aby koszula była dopasowana do naszej sylwetki.

Na co zwrócić uwagę, kupując białą koszulę?

Jeśli kupujesz białą koszulę, zapewne będzie miała ona Ci służyć podczas bardziej formalnych sytuacji. Z tego względu musi być idealnie dobrana. Prawda jest jednak taka, że możesz kierować się poniższymi zasadami, wybierając każdą inną koszulę:

  • kołnierz nie powinien być zbyt ciasny, ani zbyt luźny: dobrze dobrany kołnierzyk powinien przylegać do szyi w taki sposób, aby można było swobodnie włożyć palec między szyję, a koszulę
  • szew ramienny powinien się znajdować na równi z pachą
  • koszula powinna być dopasowana do Twojego torsu, nie może być ani opięta, ani luźna
  • rękaw nie powinien być zbyt luźny
  • rękaw koszuli powinien sięgać za nadgarstek i wystawać ok. 1cm spod rękawa marynarki
  • długość koszuli zależna jest od wzrostu ( 70-80 cm).

8 męskich stylizacji z białą koszulą – formalnych i półformalnych

Stylizacja z białymi szelkami i muchą

Zestaw biało-czarny sprawdzi się zawsze i wszędzie! Aby go nieco odmienić, dodajcie muchę i wciąż modne szelki! Jak Wam się podoba?

Stylizacja męska - biała koszula i czarne szelki plus mucha

 

Outfit z białą koszulą na kolację biznesową

Na spotkanie biznesowe radzimy postawić na klasykę. Najlepiej sprawdzi się biała koszula, garnitur i biznesowe obuwie.

Stylizacja męska - outfit na kolację biznesową z białą koszulą

 

Klasyczna stylizacja ze skórzaną torbą

Ta propozycja to ponadczasowe połączenie białej koszuli z garniturowymi spodniami wraz ze stylowym zegarkiem i dużą, skórzaną torbą.

Stylizacja męska - elegancki look

 

Biała koszula z muchą i… jeansami

Mucha pod szyją mężczyzny to zdecydowanie rzadszy widok niż krawat. Mimo to, nigdy nie wychodzą z mody. Co więcej, znalazły swoje miejsce w modzie ulicznej. Nasza propozycja – marynarka i jeansy, do tego koszula i niezastąpiona mucha!

Stylizacja męska - biała koszula z muchą

 

Biała koszula i białe spodnie

Strój biznesowy wcale nie musi być nudny! Jeśli w Twojej firmie nie ma rygorystycznych zasad dresscodu, możesz postawić na nieco inny strój niż klasyczny garnitur. Białe spodnie i marynarka w paski to strzał w 10. Do tego wygodne buty. Dodatek stanowi srebrny zegarek.

Stylizacja męska z białą koszulą -  strój biznesowy

 

Rozpięta koszula i szelki

Szelki to świetna alternatywa dla paska. Nosimy je zarówno do eleganckich jak i causalowych stylizacji. Biała koszula, granatowe spodnie i wygodne buty to z jednej stron elegancja, a z drugiej wygoda. Do tego szelki, których nie zakrywamy.

Stylizacja męska - biała koszula i szelki

 

Stylizacja w stylu gentelmena

Nie ma wątpliwości, że w szafie każdego gentelmena powinny znaleźć się koszule. Biała – obowiązkowo! Wraz  z czarnym garniturem, wcale nie muszą tworzyć sztywnego look’u. Wystarczy wybrać koszulę wpadającą w odcienie szarości, rozpiąć ostatni guzik, założyć kapelusz i tym samym stylizacja nabiera świeżości! To idealny zestaw na randkę, prawda?

Stylizacja męska w stylu gentelmena - szara koszula

 

Biała koszula w miejskim wydaniu

Ta stylizacja to połączenie elegancji z miejskim luzem. Biała koszula, elegancka kamizelka i na to puchowa kamizelka. Do tego modne jeansy. Dodatek stanowią tutaj bransoletki, które cieszą się coraz większą popularnością wśród męskiej biżuterii.

Stylizacja Męska - Biała koszula w miejskim wydaniu

 

Jaki krój białej koszuli wybrać?

Na rynku jest kilka krojów: slim fit, regular oraz relaxed. Każdy z nich nosi się na inne okazje i są przeznaczone dla mężczyzn o różnych kształtach.

  • Krój Koszuli slim fit to koszula taliowana, która ma za zadanie podkreślić smukłą sylwetkę mężczyzny. Nie sprawdzi się u Panów, którzy mają brzuszek.
  • Krój koszuli regular to klasyczny krój bez wcięcia w talii.
  • Krój koszuli relaxed to krój, który jest dość rzadko spotykany i przepatrzony jest przede wszystkim dla Panów, którzy mają brzuszek.

Rozmiary w sieciówkach nie zawsze się sprawdzą. Dlatego najlepiej uszyć koszulę na miarę u wysoko wykwalifikowanego krawca. Dzięki temu masz pewność, że koszula będzie idealnie na Tobie leżała.

Jaki rozmiar białej koszuli wybrać?

Największe znaczenie ma wybór odpowiedniego rozmiaru. Koszula nie może być ani za duża, ani zbyt mała. Ma być dopasowana. Rozmiar koszuli określa się przez wzrost. Najlepiej dobrać ją według tabeli rozmiarów, ponieważ w sklepach są różne rozmiarówki. Najlepiej, aby koszula była uszyta na miarę. Wtedy nie musisz się martwić, że nie będzie dopasowana.

Na co zwrócić uwagę w przymierzalni?

Wybór odpowiedniej koszuli, idealnie prezentują poniższa grafika.

Po pierwsze, guziki nie mogą się rozchodzić – nie może być między nimi przerw, a tym bardziej widocznego ciała! Po drugie, po bokach musi być dopasowana. Powinna leżeć blisko ciała, ale nie może również zmniejszać swobody ruchów. Zbyt duże koszule wyglądają nieestetycznie.

dobór białej koszuli jak leżą guziki