Istnieje kilka stylowych umiejętności, które powinien posiadać każdy prawdziwy gentelman. Dziś omówimy 5 z nich. Przeczytaj i sprawdź czy jest coś, czego koniecznie musisz się nauczyć.

5 umiejętności każdego mężczyzny

Umiejętność 1: Wiązanie krawata węzeł pół-Windsdor

Przypomina węzeł Windsor, ale jest lżejszy i łatwiejszy do wykonania. Idealnie pasuje do krawatów z cienkiego lub niezbyt grubego materiału. Elegancki, o trójkątnym kształcie, pasuje do koszuli o klasycznym lub otwartym kołnierzyku. W naszym wpisie znajdziesz szczegółową instrukcję i wszystko co musisz wiedzieć o węźle półwindsorskim.

Umiejętność 2: Wiązanie szalika – węzeł paryski

Szalik to obowiązkowa pozycja podczas mroźnych dni. Oprócz tego, że jest funkcjonalny, jest również stylowy. W związku z  tym nie należy zarzucać go niechlujnie na szyję, a nauczyć się węzła paryskiego, który jest niezwykle prosty do wykonania. Wystarczy złożyć szalik na pół i jego dwa luźne końce przeciągnąć przez powstałą pętelkę. Ten i inne sposoby wiązania szalika opisaliśmy szerzej w osobnym wpisie.

Umiejętność 3: Polerowanie obuwia

Niezwykle istotną umiejętnością jest szybkie polerowanie obuwia. Pierwszy krok to oczyszczenie butów z brudu, najlepiej za pomocą dobrej szczotki, a dopiero następnie polerowanie. Najlepszym sposobem na błyszczące buty jest wykonywanie małych i cyklicznych pociągnięć. Z naszego wpisu dowiesz się więcej na temat pielęgnacji obuwia.

Umiejętność 4: Prasowanie koszuli

Zapewne większość osób, zarówno Pań i Panów, nie lubi prasowania koszuli. Jednakże wyjście w niewyprasowanej koszuli jest zdecydowanie nieeleganckie i burzące nasz wizerunek. Dlatego każdy prawdziwy gentelman powinien wiedzieć jak to zrobić. Jeśli chcesz się tego nauczyć, przeczytaj tekst, w którym dokładnie opisaliśmy, jak prasować koszule.

Umiejętność 5: Składanie marynarki

To umiejętność, którą powinien posiadać każdy gentelman. Wyobraź sobie, że lecisz na konferencję lub ważne spotkanie biznesowe. Nie możesz sobie pozwolić na to, aby garnitur był pognieciony. W takim razie, jak złożyć marynarkę podczas podróży? Odwróć jedno ramię na lewą stronę i umieść drugie ramię w szczelinie. Następnie włóż marynarkę na pół wzdłuż i załaduj do walizki. Zaopatrz się również w specjalny pokrowiec na garnitur!