Pognieciona koszula wygląda źle i nieestetycznie. Dziś przedstawiamy Wam sposób szybki i prosty sposób prasowania koszuli.

  1. Rozpocznij prasowani od krawędzi kołnierza – prasuj w kierunku środka. Dzięki temu unikniesz zagnieceń.
  2. W kolejnym kroku należy naciągnąć barki koszuli na wąską stronę deski do prasowania. Prasuje się zaczynając od barku (lewego/prawego), przechodząc na środek i na koniec drugiego barku.
  3. W następnej kolejności prasuje się rękawy. Należy zacząć od wewnętrznej stronie mankietów, jeżeli są na guziki. Gdy mankiety są na spinki, zaczyna się od strony zewnętrznej.
  4. W kolejnym kroku prasuje się rękawy. Należy je rozłożyć wzdłuż szwu. Uważajcie, aby nie powstały nigdzie fałdy oraz, aby nie najeżdżać na drugi kant rękawa. Gdy skończycie, odwracacie rękaw z całą koszulą na drugi bok i znów prasujecie. Po tej czynności rozłóżcie rękaw tak, aby niezaprasowany kant był po środku i przejedźcie po nim żelazkiem.
  5. Gdy wyprasujecie rękawy, przechodzicie do największych powierzchni koszuli. Naciągnijcie ją na deskę od przeciwnej strony. Zacznijcie prasowanie od lewego przody, przesuńcie koszulę na plecy i aż do prawego przodu. Pamiętajcie, aby prasować każdy z elementów dokładnie.
  6. Koszula wyprasowana! Teraz powieście ją na wieszaku.

Chcesz poznać tajniki łączenia kolorów? Jak ubrać się zgodnie z dress code? Zapraszamy na pełne szkolenie z zakresu dla gentelmenów. Więcej informacji znajdziecie na  stronie Szkoły Męskiego Stylu: http://szkolameskiegostylu.pl .