Najlepszym sposobem na przechowywanie koszul jest ich wieszanie na wieszaku w szafie. Jednak, gdy przestrzeń nam na to nie pozwala, należy odpowiednio złożyć koszulę. Jak? Dziś Wam podpowiadamy.

złożona koszula w walizce

Zanim przejdziesz do składania koszuli, dokładnie ją wyprasuj, aby usunąć wszelkie zagniecenia. Następnie uszykuj czystą, płaską i suchą powierzchnię. Jeśli takiej nie masz, wystarczy położyć czysty ręcznik na podłodze. Następnie wykonaj poniższe czynności:

  1. Zapnij wszystkie guziki z przodu koszuli, kołnierz i mankiety. Dzięki temu unikniesz niechcianych pognieceń.
  2. Umieść koszulę na płaskiej powierzchni i wygładź ręką materiał.
  3. Prawą rękę koszuli połóż na tył koszulki – mankiet ma się kończyć na krawędzi lewego ramienia. Następnie weź lewe ramię i powtórz czynność. Wyrównaj nierówne punkty.
  4. Złóż prawą stronę koszuli do środka, a następnie do lewej. Pociągnij za ramię, aby wygładzić zmarszczki wzdłuż stron koszul.
  5. Jeśli chcesz, możesz ją złożyć ponownie.

jak składać koszulę instrukcja

Jak uniknąć zagnieceń koszuli podczas przechowywania?

Zagniecenia tworzą się, gdy jest zbyt duży nacisk lub ciężar na koszulę. Aby tego uniknąć, należy ograniczyć liczbę ułożonych na siebie koszul i trzymać je zawsze na wierzchu. Świetnym sposobem jest również korzystanie z papieru przy ich składaniu. Jeśli Twoje ubrania za bardzo się „cieśnią” , warto:

Jak składać koszulę do walizki?

Jeśli wybierasz się na wyjazd służbowy, wzięcie koszuli jest konieczne. Złóż ją według naszych instrukcji, a następnie ułóż na samej górze. W ten sposób unikniesz zagnieceń. Przeczytaj również nasz poradnik Jak spakować walizkę, w którym znajdziesz więcej sprawdzonych porad.