Każda z nas wciąż narzeka na to, że nie ma się w co ubrać. Jednak kiedy nadejdzie chwila pakowania rzeczy niezbędnych, okazuje się, że podczas wakacji przyda nam się więcej ubrań, niż zmieści się do walizki. Jak rozsądnie pakować się na wyjazd? Oto kilka naszych porad.

Najważniejsza jest lista niezbędnych przedmiotów, którą powinnaś przygotować kilka dni wcześniej (dokumenty, lekarstwa, telefon, ładowarka do telefonu, pieniądze, kosmetyki,). Aktualizuj ją, gdy tylko o czymś sobie przypomnisz. Bądź przygotowana na każdą awaryjną sytuację. Weź ze sobą agrafkę, nożyczki, notes, długopis i lusterko.

Do bagażu podręcznego spakuj przedmioty wartościowe oraz rzeczy, z których będziesz korzystać podczas podróży np. chusteczki nawilżające i ciekawą lekturę. Zawsze zabieraj ze sobą parasol.

Wybierając ubrania na wyjazd, najpierw zapoznaj się z prognozą pogody. Dopasuj ubrania do okazji. Ważne jest to, czy wybierasz się na wakacje pod namiot, czy na wyjazd służbowy. Jeżeli wyjeżdżasz na dłużej, nie zapomnij o małej czarnej i klasycznych balerinach. One sprawdzą się w każdej sytuacji. Biała koszula to element, który może stać się bazą różnorodnych stylizacji. Tylko od Ciebie zależy to, czy połączysz ją z elegancką czarną spódnicą, czy zestawisz ją z poszarpanymi dżinsami i zwiążesz jej dwa końce w pasie. Ramoneska to dobry wybór o każdej porze roku. Zapewni Ci ciepło podczas chłodnych letnich wieczorów. Gdy włożysz pod nią ciepły sweter, stanie się doskonałym rozwiązaniem podczas deszczowej wiosny i kapryśnej jesieni. Wybierając się na wakacje, nie zapomnij o stroju kąpielowym, klapkach i nakryciu głowy. Zawsze twórz zestawy „na cebulkę”. Dzięki temu będziesz przygotowana na każdą pogodę.

Pamiętaj o tym, aby nie składać rzeczy w kostkę. Najlepiej zwijaj ubrania w rulon lub owijaj nimi inne przedmioty. Dzięki temu nie zgniotą się podczas transportu.

Aby nie dopuścić do zniszczenia pięknych butów, włóż do nich skarpetki. Dzięki temu baleriny i botki nie zgniotą się. Natomiast do osobnych woreczków pakuj rzeczy, które mogłyby się splątać (korale, słuchawki do telefonu) lub pomieszać (dokumenty, lekarstwa).

Wybierając się gdzieś na kilka dni, nie zabieraj ze sobą wszystkich kosmetyków, jakie znajdują się w Twojej szafce. Dokonaj zakupu mini pojemników. Tego typu zestawy podróżne są dostępne w najlepszych drogeriach. Nie pakuj zbędnych drobiazgów takich jak lakier i zmywacz do paznokci, który może wylać się w walizce i zniszczyć garderobę. Zainwestuj w manicure hybrydowy. Nie zapomnij produktów do demakijażu oraz szczoteczki do zębów.

Jeżeli twój bagaż powinien spełniać określone wymogi i nie przekraczać danej wagi, pamiętaj o tym, aby zważyć go przed wyjazdem. Najważniejsze jest to, aby nie nosić niepotrzebnych ciężarów. Zamiast książki weź ze sobą audiobooka. Dwie butelki zawierające szampon i odżywkę zamień na jedną – szampon z odżywką 2w1.

Nie pakuj się w ostatniej chwili. Przemyślana podróż przyniesie Ci dużo więcej radości i satysfakcji, a w przyszłości będzie przywodzić miłe wspomnienia. Dzięki skutecznemu systemowi pakowania będziesz mogła skupić się na czerpaniu przyjemności z podróży.