Mała czarna to prosta sukienka w kolorze czarnym. Spopularyzowana została w latach dwudziestych XX wieku przez ikonę mody – Coco Chanel. Obecnie sukienka ta ma wciąż klasyczną formę, ale często ma dodatki, które dodają przysłowiowego pazura.

mała czarna stylizacja

Nieśmiertelna mała czarna

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że mała czarna jest nieśmiertelna, podobnie jak jej twórczyni – Chanel. Pojawia się niemalże w każdej kolekcji kreatorów mody w każdym sezonie. Cenimy ją przede wszystkim za uniwersalność, dlatego stanowi must have w garderobie kapsułowej. Świetnie sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na czerwonym dywanie. Śmiało możemy ją założyć na wieczorne wyjście z koleżankami, a także na romantyczną kolację z ukochanym. Sprawdzi się także na imprezy okolicznościowe – czy to chrzciny jesienią, czy sylwester w domu. Prosta mała czarna w causalowym wydaniu będzie też doskonałą bazą do codziennej stylizacji do pracy.

Jak nosić małą czarną sukienkę?

W dzisiejszych czasach, mała czarna co prawda ma klasyczną formę, ale ma także ” to coś” co dodaje charakteru całej stylizacji. Jeśli lubisz bawić się modą, postaw na nieśmiertelną małą czarną w niecodziennym wydaniu. Lubisz styl militarny? Wybierz model, który zdobią ćwieki. Jesteś fanką błyskotek? Cekiny na sukience będą dla Ciebie idealną propozycją! Możesz także wybrać koronkową małą czarną. Małą czarną możemy nosić tworząc czarny total look. Warto jednak zestawić ją z ekstrawaganckimi dodatkami. Akcent kolorystyczny np. czerwień, złoto, srebro będzie idealny. Poniżej wraz z blogerką Sandicious, prezentujemy małą czarną ze złotymi dodatkami.

dodatki do małej czarnej - buty i torebka stylizacja mała czarna i złote dodatki cieliste rajstopy do małej czarnej klasyczna mała czarna i czerwone paznokcie