Jesienne stylizacje do pracy to połączenie wygody, mody i komfortu cieplnego. Jak się ubrać? Przedstawiamy najmodniejsze jesienne stylizacje do biura.

jesienne stylizacje do pracy

Stylizacje na jesień do pracy – o czym pamiętać?

Po wakacyjnym urlopie nad polskim morzem, w górach czy za granicą czas na powrót do obowiązków. Ze względu na pierwsze, chłodniejsze dni warto zrobić przegląd w swojej garderobie. Letnie, zwiewne sukienki schować, a wyjąć długie spodnie i ciepłe swetry. O ile na co dzień mamy możliwość tworzenia kolorowych outfitów, o tyle do pracy trzeba przygotować eleganckie elementy garderoby. Jak stworzyć stylizacje jesienne do pracy?

Przede wszystkim zależy to o dress code danej firmy. W jednej zasady ubioru są rygorystyczne. Z kolei w innej można sobie pozwolić na nieco swobodniejsze outfity. Pamiętaj, że odpowiedni strój do pracy świadczy o profesjonalizmie i kulturze. Wzbudza zaufanie i kojarzy się z wysokimi kompetencjami. Stosuj się do ogólnych zasad:

 1. Postaw na ubrania w stonowanych barwach. Sprawdzi się czerń, granat, biel, odcienie szarości oraz beżu. Możesz pozwolić sobie również na bordo, butelkową zieleń, musztardę, a także kolory ziemi.
 2. Unikaj wzorzystych i kolorowych ubrań. Zostaw je na co dzień np. wyjście z koleżanką na kawę czy romantyczną kolację.
 3. Zrezygnuj z krótkich sukienek i spódniczek, bluzek z dużym dekoltem.
 4. Jeśli zakładasz rajstopy, to niech będą one cieliste.
 5. W kwestii butów najlepszym wyborem będą czółenka. Możesz również włożyć botki lub klasyczne, czarne kozaki. Jeżeli dress code dopuszcza tylko czółenka, na drogę do pracy włóż cieplejsze buty np. botki, a w pracy je przebierz na czółenka.
 6. Dopuszczalne są delikatne dodatki.
 7. Poszczególne elementy stroju powinny tworzyć spójną całość.
 8. Biurowy strój powinien być dobrany do sylwetki.

Stylizacje do pracy jesień – elementy ubioru

Stylizacja biurowa rządzi się swoimi prawami. Wśród elementów garderoby, które z powodzeniem możesz założyć, wyróżnia się:

 • garnitur albo marynarka i dopasowane do niej eleganckie spodnie. Koniecznie klasyczny krój i stonowane barwy,
 • damskie spodnie, najlepiej w kant albo cygaretki. Wybieraj jednolite albo w drobny wzorek np. kratę,
 • spódnica o długości do kolan lub nieco poniżej kolan. Postaw na krój ołówkowy albo lekko rozszerzany. Tak, jak i spodnie, tak i spódnica powinna być kładka, ewentualnie w subtelny deseń,
 • buty powinny zakrywać pięty oraz palce. Preferowane są modele ze skóry naturalnej, nie tylko ze względu na walory estetyczne, ale i wygodę. Skóra to materiał, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i jest bardzo trwały. Jeżeli odpowiednio zadbasz o buty, to posłużą Ci przez wiele sezonów,
 • rajstopy koniecznie cieliste. Zrezygnuj z kolorowych oraz wzorzystych modeli,
 • biżuteria powinna być delikatna i stanowić uzupełnienie biurowego stroju. Najlepszym rozwiązaniem są delikatne, srebrne lub złote łańcuszki, niewielkie kolczyki.

stylizacje do pracy jesień

Stylizacje do biura jesień 2023

Komponując jesienne stylizacje do pracy, pamiętaj, aby dobrać odpowiednie fasony oraz kolory. Nie wskazany jest ani ubiór na czarno, ani krzykliwe kolory. Nie ubiera się również zbyt obcisłych fasonów i ubrań, które zbyt wiele odsłaniają.

Co ważne, wbrew pozorom możliwości masz naprawdę wiele. Możesz pokusić się o sukienkę, spódniczkę i koszulę, spodnie i elegancką bluzkę czy garnitur damski. Wszystko zależy od dress code oraz Twoich indywidualnych upodobań.

Pamiętaj, aby jesienne stylizacje do biura były dostosowane do warunków pogodowych zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz. Ty najlepiej wiesz, czy w biurze jest ciepło, czy nieco chłodniej.

Najmodniejsze jesienne stylizacje do pracy 2023

Jeśli w miejscu twojej pracy panują rygorystyczne zasady ubioru, stosuj się do nich. Jesienią postaw na nieco cieplejszy garnitur. Nie kombinuj z kolorami i pozostań przy stonowanych barwach.

Jeżeli w Twojej firmie nie ma ściśle określonych zasad ubioru, możesz pozwolić sobie na nieco więcej swobody w komponowaniu stroju. Bardzo fajna jesienna stylizacja do pracy to trapezowa spódnica do kolan, elegancki, cienki golf i szykowny żakiet. Do tego czółenka albo skórzane botki w czarnym kolorze. Jako dodatek postaw na klasyczną torebkę oraz subtelną biżuterię w postaci cienkiego łańcuszka. Na siebie zarzuć modny trencz.

Stylizacje jesienne do pracy z sukienką to połączenie wygody i elegancji. Sukienka powinna być wygodna i nie może krępować ruchów. Doskonale sprawdzą się proste modele do kolan lub lekko za kolana. Na siebie możesz zarzucić nie tylko marynarkę, ale również kardigan czy sweterek o klasycznym kroju zapinany na guziki. Ważne, aby te elementy garderoby były w neutralnych barwach i bez żadnych zdobień. Możesz pokusić się także o kamizelkę ze sztucznego futra. To rozwiązanie dla prawdziwych zmarzlaków.

stylizacje na jesień do pracy

Ciekawy zestaw w stylu smart casual stworzysz, zakładając spodnie typu chino, koszulę, a na nią sweterek zapinany na guziki. Na nogi czarne, eleganckie botki na słupku

Nasza kolejna propozycja to komplet, składający się z marynarki i spódnicy w kratkę. Pod marynarkę możesz włożyć koszulę albo cienki golf – wybór należy do Ciebie. Na nogi botki albo modne kozaki ze skóry naturalnej. Z kolei w cieplejsze dni sprawdzą się mokasyny.