Jak się ubrać na wszystkich świętych? Czego nie wypada zakładać i jakich błędów unikać? Dziś podpowiadamy, jak się ubrać na cmentarz.

jak się ubrać na wszystkich świętych

Jak się ubrać na cmentarz? – podstawowe zasady

Święto Zmarłych to święto, w którym skupiamy się na osobach, których nie ma już blisko nas, a nie na modzie. Jednak warto wziąć pod uwagę zaplanowanie odpowiedniej stylizacji zarówno ze względu na dress code, jak i komfort cieplny. 1 listopada potrafi być chłodny i nietrudno o to, aby się przeziębić. Jak się ubrać na 1 listopada? Stylizacja na wszystkich świętych powinna być stworzona zgodnie z pewnymi zasadami, których warto przestrzegać.

  1. Twój look powinien być stonowany oraz skromny. Cmentarz nie jest miejscem na awangardowe trendy, które sprawią, że każdy będzie na Cienie patrzył. Postaw na eleganckie ubrania i klasykę. Tu doskonale sprawdzą się proste fasony.
  2. Postaw na ubrania w neutralnych kolorach, takich jak czerń, odcienie szarości, beżu, kolory ziemi, które nie rzucają się w oczy. Zrezygnuj z mocnych, wyrazistych odcieni, kusych spódniczek.
  3. Kreacja nie musi być formalna. Nie musisz ubrać garnituru, ale ważne jest, aby strój był schludny i elegancki.
  4. Stylizacja na Wszystkich Świętych ma być dostosowana do pogody. Jeżeli jest przymrozek, zrezygnuj z krótkiej sukienki, cienkich rajstop i lekkiej, jesiennej kurteczki. Zdecydowanie lepszym wyborem będą jeansy, kozaki oraz ciepłe okrycie wierzchnie np. dwurzędowy płaszcz wełniany, pikowana kurtka albo futerko. Nie zapomnij również o dodatkach typu czapka, szalik oraz rękawiczki.

Jak się ubrać na 1 listopada 2023?

Kompletując strój na 1 listopada koniecznie weź pod uwagę pogodę. W listopadzie dni są dość chłodne, ale zdarza się, że wyjdzie słońce i jest naprawdę przyjemnie. W ciepłe dni z powodzeniem możesz włożyć na siebie sukienkę lub duet w postaci bluzki i spódnicy.  Do takiego zestawu pasują zarówno botki, jak i kozaki – na płaskiej podeszwie, a także na obcasie. Jako okrycie wierzchnie sprawdzi się klasyczny trencz, cienki wełniany płaszcz, a także ramoneska ( w klasycznej odsłonie bez żadnych zdobień w postaci ćwieków).

Jak się ubrać na wszystkich świętych w przypadku, gdy listopadowy dzień jest zimny i mroźny? Uzupełnij outfit w odpowiednie dodatki. Doskonale sprawdza się buty na grubej podeszwie, która izoluje od podłoża, nakrycie głowy w postaci czapki, rękawiczki oraz szalik.

Na cmentarz weź niewielką torebkę, najlepiej na ramię, aby schować w niej wszystko, czego potrzebujesz. Unikaj dość dużych toreb. Na cmentarzu jest wiele osób i przechodzenie obok z torbą w rozmiarze XXL sprawi, że możesz nią niechcący kogoś szturchnąć albo ktoś Ciebie. Natomiast znicze, kwiaty i stroiki zapakuj w ekotorbę wykonaną z naturalnego płótna.

Kolejny szykowny zestaw y to klasyczne, skórzane botki, czarne spodnie materiałowe, golf, a na zewnątrz szary płaszczyk. Na głowę załóż kapelusz, który doda klasy.

Stylizacja na wszystkich świętych

Nie masz zielonego pojęcia, jak się ubrać na wszystkich świętych? Nie martw się! Specjalnie dla Ciebie przygotowałyśmy kilka propozycji outfitów.

Nasza pierwsza propozycja to czarne jeansy, golf, botki na grubym obcasie. Na siebie zarzuć długi, camelowy płaszcz wiązany w pasie. Jeżeli jest dość chłodno, a Ty jesteś zmarzluchem, koniecznie włóż na głowę opaskę albo czapkę. Nie tylko ochroni przed wiatrem, chłodem, ale również stanowi stylowy dodatek. Na ramię zarzuć torebkę listonoszkę, w której zmieścisz wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy.

Jak się ubrać na cmentarz? Możesz również założyć dzianinową sukienkę z długim rękawem w stonowanym kolorze. Takie rozwiązanie jest modne, wygodne, a jednocześnie wpisuje się w dress code. Na siebie możesz zarzucić płaszczyk albo kurtkę, a na nogi długie kozaki, które zapewnią komfort cieplny.