Ubiór na rower jesienią powinien być kilku warstwowy, aby zapewniać wygodę oraz maksymalny komfort cieplny. Nie bez znaczenia jest również moda rowerowa i panujące w danym sezonie trendy. Jak się ubrać na rower jesienią?

ubiór na rower jesienią

Strój na rower jesień – o czym pamiętać?

Odpowiedni strój na rower jest niezwykle istotny. Przede wszystkim powinien być wygodny i funkcjonalny. Dobrze wiedzieć, jaka panuje aktualnie moda rowerowa, bo w tym przypadku komfort idzie w parze z wyglądem. Obecnie marki sportowe mają ogromny wybór fajnych, designerskich ubrań na rower jesienią, które nie tylko zapewnią Ci komfort cieplny, ale sprawią, że będziesz dobrze się prezentować. Moda rowerowa jest z jednej strony klasyczna, minimalistyczna, a z drugiej pełna kolorów – idealna dla osób, które nie boją się eksperymentować! Jak się ubrać na rower jesienią, aby było wygodnie i jednocześnie modnie?

Trzeba przyznać, że nie jest to łatwe zadanie. Jesień to pora roku,. gdzie rano potrafi by naprawdę zimą i temperatura wynosi poniżej 10 stopni Celsjusza. Natomiast po południu wychodzi słońce i nagle z 7 stopni robi się 18 stopni Celsjusza. Z tego względu jesienią warto postawić na kilka warstw odzieży. W razie potrzeby zdejmiesz jedną i ją schowasz, a gdy zrobi się zimno, to założysz z powrotem na siebie.

Jak się ubrać na rower jesienią? Podstawowe zasady

Strój na rower jesienią różni się w zależności od miesiąca, dlatego warto przygotowac co najmniej dwie stylizacje. Ubiór bazowy to ten sam zestaw, który zakładasz latem i dodatkowo coś cieplejszego np. bluza, cienka kurtka czy kamizelka. Z kolei w listopadzie, grudniu koniecznie zaopatrz się w odzież z długim rękawem i nogawkami, bieliznę termoaktywną.

Nieodłącznym elementem stroju na rower jesienią są dodatki, które chronią newralgiczne miejsca – głowę, dłonie oraz szyję. Mowa tutaj o czapce lub opaskę, rękawiczkach oraz bandanie. I tutaj również najlepszym wyborem będą dodatki w sklepach sportowych, ponieważ akcesoria te wykonane są ze specjalnych materiałów, odprowadzających wilgoć.

jak się ubrać na rower jesienią

Ubiór na rower jesienią  – elementy garderoby

Zastanawiasz się, jak się ubrać na rower jesienią? W Twojej garderobie powinny znaleźć się następujące elementy garderoby:

Koszulka na krótki lub długi rękaw

Zadaniem koszulki rowerowej jest odprowadzanie potu z ciała. Bardzo ważne, aby była dopasowana. Nie może być ani za ciasna, ani zbyt luźna. Najlepiej wybrać modele, które są przeznaczone do jazdy rowerowej, dostępne w sklepach z odzieżą oraz akcesoriami sportowymi. Koszulki do jazdy na rowerze są specjalnie zaprojektowane i wykonane z materiałów, które pozwolą odprowadzić pot na zewnątrz, zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Dzięki temu unikniesz przewiania i zimna.

Legginsy

O ile na początku jesieni bywa słonecznie i możesz pokusić się o krótkie spodenki, o tyle później będzie chłodniej. Dlatego koniecznie postaw na legginsy. Podobnie, jak koszulka, nie mogą krępować ruchów i zapewnić swobodę podczas jazdy. Z tego względu nie mogą być zbyt ciasne i powinny się rozciągać.

Spodenki nie mogą krępować ruchów nóg. Nie mogą być więc zbyt ciasne. Powinny się rozciągać. Podobnie jak koszulka, wybieraj te przeznaczone do jazdy na rowerze. One również są wykonane ze specjalnych materiałów.

Kurtka

Obowiązkowym elementem jest kurtka, która chroni przed wiatrem oraz deszczem. Powinna być wykonana z przewiewnej tkaniny, odprowadzającej wilgoć. Jeśli masz zamiar jeździć przez całą jesień, to warto kupić co najmniej dwie kurtki. Jedną na początek, czyli wtedy, gdy jest nieco cieplej. Drugą – ocieplaną, która sprawdzi się, gdy temperatura spadnie do prawie 0 stopni Celsjusza.


Buty

W przypadku jazdy na rowerze wystarczą zwykłe buty sportowe, choć warto wybrać modele, dedykowane do tej dyscypliny sportu. Zagwarantują większy komfort.

Rękawiczki

Ubiór na rower jesienią to również dodatki. Obowiązkowo zainwestuj w rękawiczki rowerowe, które w czasie dłuższych przejażdżek sprawdzą się idealnie. Przede wszystkim zapewniają stabilny chwyt, a także chronią przed otarciami. Z kolei w chłodniejsze dni chronią przed zimnem. W sklepie znajdziesz modele z żelowymi wkładkami amortyzują wstrząsy przenoszone na kierownicę. Rękawiczki powinny być obcisłe, ale niezbyt ciasne.


Bielizna

Pamiętaj również o bieliźnie – jest niezwykle istotna. Koniecznie postaw na bieliznę termoaktywną, którą dostaniesz w sklepie sportowym.

I oczywiście nie zapomnij o… KASKU!!! To obowiązkowy element mody rowerowej. Kask chroni Twoją głowę przed ewentualnymi urazami.