Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej Młodej Pary. Taka wyjątkowa okazja wymaga niebanalnego wyglądu nie tylko Państwo Młodych, ale i gości. Jak się ubrać na wesele jesienią? Przedstawiamy nasze pomysły na stylizacje!

jak się ubrać na wesele jesienią

Weselny dress code – o czym warto pamiętać?

Ubiór na wesele rządzi się swoimi prawami to niezależnie od pory roku. Dlatego warto znać kilka podstawowych zasad:

  1. Strój kobiety nie powinien przyćmić panny młodej, ponieważ to ona jest najważniejszą osobą na weselu. Z tego względu warto zrezygnować z ekstrawaganckich modeli, zdobionych np. cekinami. Tego typu sukienki zostawmy np. na bal karnawałowy.
  2. Unikaj wieczorowych sukienek w odcieniach bieli. Podczas wesela obowiązuje monopol na biel i tylko Panna Młoda może mieć sukienkę w odcieniach bieli.
  3. Zrezygnuj z czerwonych i czarnych strojów. Co prawda, nie jest to sztywna zasada i wiele osób się do niej nie stosuje. Jednak według weselnego dress code czerwona sukienka wygląda zbyt krzykliwie wśród subtelnych pasteli, eleganckich granatów i bieli. Z kolei czerń jest kolorem wieczorowym i zarezerwowanym na pogrzeb, czas żałoby.
  4. Wesele to dość ważna uroczystość, dlatego stosuj się do ogólnych zasad, a więc, unikaj zbyt dużego dekoltu, zbyt krótkich i kusych sukienek, zbyt obcisłych sukienek, nawet jeśli masz boskie kształty. jednocześnie nie przesadzaj z luźnymi elementami garderoby.

Ponadto weź pod uwagę:

  • Czy państwo młodzi określili w zaproszeniu charakter stroju?
  • Jaki będzie styl wesela? Czy będzie to wystawna impreza w eleganckiej restauracji, czy wiejskie wesele? 
  • Jaką porą roku odbywa się wesele?
  • Jaką rolę pełnisz na weselu? Czy jesteś świadkiem, bliską osobą dla Młodej pary czy po prostu gościem? 

Warto jednak zaznaczyć, że ostatecznie weselny dress code zależy od charakteru wesela. Państwo Młodzi mogą określić to na zaproszeniu. Co prawda, w Polsce jest to dość rzadkie zjawisko i Młoda Para nie uwzględnia w zaproszeniach tego, jak goście mają się ubrać.

A co z dopasowaniem kreacji do stroju partnera? Przez wiele lat obowiązywała zasada, że mężczyzna dopasowuje krawat do koloru sukienki kobiety. Obecnie coraz więcej osób od tego odchodzi. Najważniejsze, aby oba stroje miały ten sam poziom formalności i dobrze się ze sobą komponowały!

Wesele jesienią – jak się ubrać?

Jak się ubrać na wesele jesienią? O tej porze roku mile widziane ciemne kolory m.in. butelkowa zieleń, bordo.

Do kościoła włóż na siebie okrycie wierzchnie. Pamiętaj, aby zachować tutaj klasę i elegancję. Doskonale sprawdzi się szykowny płaszczyk oraz szalik lub chusta. Unikaj kurtek o sportowym charakterze m.in. puchówek, ponieważ są one zarezerwowane do codziennych outfitów.

Ze względu na niską temperaturę koniecznie załóż rajstopy. Postaw na rajstopy w odcieniu cielistym lub czarnym, najlepiej cienkie. Z kolei unikaj grubych, wzorzystych rajstop. Mają być niewidoczne i być jedynie tłem stylizacji, a nie jej głównym elementem. Pamiętaj jednak, aby nie zakładać rajstop do butów odsłaniających palce np. sandałków. W takiej sytuacji zastosuj rajstopy w sprayu.

Stylizacja na wesele jesienią będzie się różniła w zależności od miesiąca. Pod koniec września i na początku października pogoda potrafi być naprawdę piękna. Natomiast już w listopadzie jest już znacznie chłodniej. Jak się ubrać na wesele jesienią? Warto zostawić letnie fasony i sięgnąć po sukienki, które są zgodne z jesiennymi trendami. Doskonale sprawdzą się nieco grubsze materiały, takie jak aksamit, welur, żakard, a nawet i tweed.

Z powodzeniem możesz sięgnąć po kwieciste sukienki. Dobrze, aby print był bardziej stonowany niż w żywych barwach, adekwatnie do pory roku.

wesele jesienią

Jesienne stylizacje na wesele

Ślub to piękne i wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla Panny Młodej i Pana Młodego, ale również gości. Z tego względu niezwykle istotna jest kreacja. Jak się ubrać na wesele jesienią?

Mama, zarówno panny Młodej, jak i Pana Młodego, powinna podkreślić swoją wyjątkowość tego dnia. kreacja ma być elegancka i z klasą. Doskonale sprawdzi się sukienka w stonowanych odcieniach. Fason nalezy dopasować do sylwetki. Dla jabłuszka doskonale sprawdzi się model ołówkowy, ale nie obcisły! Dla gruszki idealnym rozwiązaniem będzie sukienka z rozbudowaną góra, która wyrówna proporcje pomiędzy wąską górą, a szerokim dołem.

Jakie jeszcze stylizacje na ślub jesienią będą odpowiednie? Nasza pierwsza propozycja to sukienka w odcieniu fuksji, która doskonale sprawdzi się na tego typu okazję. Wybierz model z zabudowanym dekoltem i sięgający do połowy łydki. Będziesz wyglądała modnie, a jednocześnie zapewnisz sobie wygodę. Do sukienki dobierz czółenka w odcieniu srebra lub złota. Całość dopełnij biżuterią. Jako, że dekolt jest zabudowany to możesz pozwolić sobie na wyraziste kolczyki.

Bardzo fajnie będzie prezentowała się aksamitna sukienka w odcieniu butelkowej zieleni. Sukienka sama w sobie jest efektowna, więc dodatki powinny być subtelne, aby nie przyćmiły całej kreacji. pamiętaj, że mniej znaczy więcej!

Bardzo fajna stylizacja na wesele jesienią to garnitur damski w kolorze. Idealne rozwiązanie dla pań, które chcą wyglądać elegancko, ale nie przepadają za sukienkami. Śmiało sięgnij po kolory, które kojarzą się z jesienią.

stylizacja na wesele jesienią