Każda kobiet przynajmniej raz w życiu, stanęła przed dylematem „W co się dziś ubrać?”. I mimo, że ubrań pełno, to problem nie rozwiązany. Jak uporządkować swoją szafę, by wiedzieć co na siebie włożyć?

Jak uporządkować swoją szafę

Jak uporządkować swoją szafę? – 3 skuteczne kroki do zmiany swojej garderoby

Nie ma wątpliwości, że wiele kobiet ma szafę pełną ubrań, ale nie mają w co się ubrać. Dzieje się tak, ponieważ kobiety często kupują zbyt wiele ciuchów, które nie pasują do reszty garderoby i chodzą tylko w kilku z nich. Aby szafa była funkcjonalna, musimy przede wszystkim mieć w niej ubrania uniwersalne, które pozwolą nam stworzyć kilka stylizacji i które można ze sobą łączyć na wiele sposobów. Dzięki temu zaoszczędzimy miejsce w szafie. Skuteczne uporządkowanie ubrań w szafie, powinniśmy zacząć od trzech kroków, które pozwolą nam iść dalej. Oto one:

1.Określenie typu sylwetki

Określenie typu sylwetki to decydujący element i klucz do sukcesu. Ubrania, które mamy w szafie, powinny być dopasowane do naszej figury. Dzięki temu podkreślą atuty sylwetki i ukryją ewentualne mankamenty. To niezwykle istotne, ponieważ w ubraniach musimy się dobrze czuć, ale i dobrze prezentować. Jeśli nie znasz swojego typu sylwetki, przygotowałyśmy małą ściągę:

 • Sylwetka rożek: charakteryzuje się  szerokim ramionami oraz wąskimi biodra i szerokie ramiona, wąskie biodra.
 • Sylwetka klepsydra cechuje się tym, że  ramiona i biodra mają takie same proporcje i jest piękne wcięcie w tali
  Sylwetka prostokąt charakteryzuje się tym, ze biodra i ramiona są w tej samej proporcji, ale nie ma wcięcia w talii.
 • Sylwetka gruszka to przede wszystkim wąskie ramiona i szerokie biodra.
 • Sylwetka jabłko cechuje się wystającym i okrągłym brzuszkiem Zarówno ramiona, talia, jak i biodra mają taką samą wielkość.

2.Ustal termin porządkowania szafy

Planowanie to bardzo istotna kwestia. Jeśli chcesz wykonać porządki w szafie, musisz ustalić dzień, w którym to zrobisz. Najlepiej wtedy, gdy masz cały dzień wolny i możesz skupić się tylko na tej czynności.

3.Podziel szafę na ubrania codzienne i biznesowe

W Twojej szafie powinny znaleźć się ubrania, które możesz założyć na co dzień, a także te, które nosisz do pracy czy spotkania biznesowe. Rozdziel je, aby nie mieszały się ze sobą.

Jak porządkować swoją szafę?

Przechodząc do porządków w szafie, należy podzielić ubrania na kilka grup:

 • Rzeczy do sprzedaży – ta grupa to odzież, której nie nosimy, ale nadaje się do sprzedaży. Aby przygotować je do sprzedaży, zrób zdjęcia w dobrym oświetleniu. Pamiętaj, aby sfotografować metki(o ile nadal są) i opisać dobrze produkt. Nie przesadzaj z ceną 🙂
 • Rzeczy do oddania – rzeczy, których nie chcesz sprzedać, ale chcesz zrobić coś dobrego. Zorientuj się, gdzie możesz je oddać. Możesz je oddać również koleżance, mamie czy siostrze, o ile są w ich stylu.
 • Rzeczy do wyrzucenia – czyli te, które są zużyte i nie nadają się ani do sprzedaży, ani do oddania.

szafa jak uporządkować

Jak uporządkować swoją szafę?

Kiedy wykonasz wszystkie wyżej wymienione, możesz przejść do porządkowania szafy. Jak to zrobić? Zrób listę rzezy, które chcesz kupić i pamiętaj o zasadach:

 • korzystaj z promocji,
 • kupuj tylko ubrania z listy,
 • nie kupuj ubrań na zapas.

Szkoła Damskiego i Męskiego Stylu ma w swojej ofercie porządkowanie szafy. Ze względu na pandemię, oferujemy możliwość skorzystania z naszej usługi online. Po więcej informacji serdecznie zapraszamy na adres e-mail: a.swist.kaminska@gmail.com