Nie ma wątpliwości, że sukienka to najbardziej kobiecy element garderoby. Ostatnio popularnością cieszą się modele o długości maxi. Jak nosić długie sukienki?

Jak nosić długie sukienki

Jaką sukienkę maxi wybrać?

Moda na sukienki maxi wraca do łask! Panie coraz chętniej zamieniają tzw. miniówki na modele maxi. Nic dziwnego! Prezentują się przepięknie! Do tego dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, wzorach oraz materiałach. Co więcej, można kupić rózne fasony. dzięki temu każda z nas znajdzie idealny model dla siebie! Jaki fason wybrać dla siebie? Przede wszystkim taki, który jest dopasowany do figury. To główna zasada, którą należy kierować się przy zakupie jakiegokolwiek elementu ubioru! Dzięki temu podkreślimy wszystkie atuty swojej sylwetki, a także zakryjemy ewentualne mankamenty. Następnie musimy określić okazję do założenia sukienki. Czy będzie ona noszona na co dzień? Na randkę? A może imprezę okolicznościową jak wesele, komunia czy chrzest. W wersji casualowej można wybrać nieco luźniejsze i sportowe fasony, które zapewnią przede wszystkim wygodę. natomiast na eventy sprawdzą się eleganckie modele.


Jak nosić długie sukienki?

Jak nosić długie sukienki? Tak naprawdę mamy szerokie pole wyboru. Są one na tyle uniwersalne, że sprawdzą się praktycznie w każdej sytuacji! Na co dzień polecamy wybrać luźne modele, które śmiało można łączyć z balerinkami, sandałkami czy sportowym obuwiem. Fajnie sprawdzi się czarna, prosta sukienka z rozcięciem z boku, do tego trampki i katana jeansowa. Wolisz bardziej romantyczne looki? Postaw na sukienkę w kwieciste wzory. Ten deseń nigdy nie wyjdzie z mody! Do tego sandałki oraz kapelusz, który doda całości charakteru. Do pracy, o ile nie ma ściśle określonego dress code, wybieramy modele nieco bardziej eleganckie. Najlepiej w stonowanych kolorach. Fajnie sprawdzą się modele w kształcie litery A. Długie sukienki to także coraz popularniejsze rozwiązanie na imprezy okolicznościowe. Warto wybierać modele np. z dekoltem z tyłu, cekinowe czy błyszczące. W ten sposób wyróżnisz się z tłumu! Pamiętaj tylko, aby na wesele nie wybrać białej sukienki. Ten kolor wciąż jest zarezerwowany dla Panny Młodej 🙂

sukienki długie jak nosić