Kosmetyki z CBD cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Dzięki nim skóra jest nawilżona i odzyskuje blask. Dlaczego warto stosować kosmetyki konopne? Oto 5 powodów.

kosmetyki z CBD

Kosmetyki z CBD – czemu warto je stosować?

Kosmetyki konopne to dość nowy produkt na rynku, który w ekspresowym tempie zdobył uznanie. Miłośniczki pielęgnacji na stałe wprowadziły je do swojej codziennej pielęgnacji. Nie ma co się dziwić! Kosmetyki z CBD stanowią bogate źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych, protein, aminokwasów, minerałów oraz przeciwutleniaczy. Znajdziemy w nich także witaminy z grupy A, B, C oraz D. Jednak to nie wszystko. Wykazują one o wiele więcej pozytywnych działań naszą cerę. Do ich głównych zalet zalicza się przede wszystkim:1.Odpowiednio pielęgnują skórę

Kosmetyki konopne doskonale pielęgnują naszą cerę. Kannabidiol czyli CBD jest jednym z naturalnie występujących w konopiach związków. Stosują go na skórę, dostarczamy witamin i składników mineralnych, a także kwasów tłuszczowych omega 3, 6 i 9. To wszystko ma bardzo korzystny wpływ na skórę, która w efekcie staje się bardziej nawilżona oraz odzyskuje blask.

2.Nie powodują podrażnień

Jedną z głównych zalet kosmetyków konopnych jest to, że nie powodują podrażnień. Dzięki temu mogą stosować je osoby, które mają wrażliwą skórę lub borykają się z alergią. Nie powodują również zaczerwienienia skóry. Sprawdzą się przy łuszczycy, AZS, trądziku czy egzemie. Także spokojnie mogą po nie sięgnąć osoby z alergią.

3.Są uniwersalne

Kosmetyki CBD cechują się uniwersalnością. Sprawdzą się nie tylko u kobiet, ale również i u mężczyzn, a także u dzieci. Co więcej, stosować je można zarówno do demakijażu, natłuszczenia ciała, depilacji, a także i na włosy.


4.Wykazują działanie przeciwzapalne.

Kannabidiol, który znajdziemy w preparatach konopnych, wykazuje właściwości przeciwzapalne. Co ciekawe, sprawdza się przy walce ze skórnymi problemami jak łuszczycą czy egzemą.

5.Opóźniają proces starzenia się skóry

Olej konopny, który znajdziemy w kremach przeciwzmarszczkowych, wpływa na zawartość lipidów. W ten sposób hamuje proces starzenia się skóry.