Istnieje kilka sposobów nakładania podkładu. Który jest najlepszy? Wszystko zależy od rodzaju kosmetyku, a także efektu, jaki chcemy uzyskać. Dziś przedstawiamy 3 techniki nakładania podkładu.

3 techniki nakładania podkładu

3 techniki nakładania podkładu

Podkład ma za zadanie wygładzić naszą cerę oraz pozbyć się ewentualnych mankamentów w postaci m.in. wyprysków. Okazuje się, że sposobów jego nakładania jest kilka! A wybór konkretnej zależy m.in. od konsystencji kosmetyku. My dziś przedstawiamy Wam trzy techniki nakładania podkładu. Który sposób stosować? Sprawdźcie! Jesteśmy ciekawe, czy je znacie – koniecznie nam dajcie znać w komentarzach!

1.Opuszki palców

Aplikacja podkładu opuszkami palców to jedna z najprostszych i najczęściej stosowanych technik. Sprawdzi się, jeżeli podkład ma konsystencję musu. Jeżeli korzystasz z tej metody, pamiętaj, że nie nakłada się podkładu bezpośrednio na twarz. Najpierw nałóż na grzbiet drugiej dłoni i stopniowo aplikuj na twarz, starannie przy tym rozcierając kosmetyk. W ten sposób unikniesz efektu maski i smug, które wyglądają nieestetycznie. Jeśli korzystasz z gęstszych kosmetyków, bardziej kryjących, postaw na gąbkę lub pędzel.

2.Gąbka

Nakładanie za pomocą gąbki zyskało na popularności. Zapewnia przede wszystkim naturalny i trwały efekt. Na rynku dostępne są różne rodzaje i wielkości gąbek: płaskie, trójkątne, w kształcie jajka, kropki, półksiężyca. Zaprojektowane są w taki sposób, aby dotrzeć do każdego miejsca twarzy, zapewniając w ten sposób pełne krycie. Wykonane są z lateksu lub bez lateksu. Przed nałożeniem podkładu gąbeczkę należy lekko zwilżyć wodą, aby podkład lepiej się aplikował. Następnie należy wklepać go w skórę twarzy.

3. Pędzel

Nakładanie podkładu za pomocą pędzla sprawdzi się w przypadku produktów o gęstej konsystencji. Tak samo jak w przypadku gąbeczki, pędzel warto zwilżyć przed wykonaniem makijażu. Najlepiej spryskać wierzch włosia np. wodą termalną czy mgiełką. Następnie rozprowadzać go ruchami stemplującymi, a potem kolistymi od środka do zewnątrz.  Do aplikacji podkłady mamy kilka rodzajów pędzli:

  • kabuku – o zaokrąglonej główce,
  • flat top – z płasko ściętą główką,
  • płaskie – nazywane również języczkami.

trzy techniki nakładania podkładu