Nie ma najmniejszej wątpliwości, że kosmetyki mineralne są coraz chętniej wybierane przez miłośniczki makijażu. Nic dziwnego! Zachwycają swoim składem, wolnym od parabenów, a także tym, jak dobrze i naturalnie się prezentują. Czym się charakteryzują? Dziś  odpowiadamy na pytanie oraz  pokażemy kosmetyki mineralne Lily Lolo w makijażu na co dzień.

Czym się charakteryzują kosmetyki mineralne, co je wyróżnia?

Kosmetyki mineralne to delikatne oraz lekkie preparaty, których używa się do makijażu. Cechuje je wyjątkowy skład. Zawierają one tylko i wyłącznie czyste pigmenty i minerały w proszku m.in.: cynk, tytan, żelazo. Są wolne od parabenów i innych szkodliwych substancji. Maskują wszelkie niedoskonałości skórne. Co więcej, w przeciwieństwie do drogeryjnych produktów:

  • nie zatykają porów,
  • nie wysuszają cery,
  • nie wywołują podrażnień.

Są tak delikatne, że można ich używać po peelingu laserowym, mikrodermabrazji czy botoksie.

lily lolo

Czy każda cera lubi się z kosmetykami mineralnymi?

Kosmetyki mineralne mogą być stosowane do każdego typu skóry. Mogą ich używać wszystkie miłośniczki naturalnej pielęgnacji o cerze dojrzałej, a nawet i nastolatki. Doskonale sprawdzą się u osób, które mają cerę:

  • tłustą,
  • mieszaną,
  • trądzikową.

Ze względu na właściwości lecznice, świetnie radzą sobie z pochłanianiem sebum i podsuszaniem drobnych krostek. Ich formuła również doskonale radzi sobie z aktywnym trądzikiem, a także innymi niedoskonałościami takimi jak przebarwienia. Kosmetyki mineralne są idealnym rozwiązaniem dla cery alergicznej, bowiem  nie podrażniają skóry i są hipoalergiczne. Co więcej, doskonale sprawdzają się na wizji. Używa ich m.in. Tamara, znana jako Macademian Girl.

Czy można stosować kosmetyki mineralne na co dzień?

Kosmetyki mineralne, ze względu na swój naturalny i delikatny skład, nadają się na co dzień. Ponadto, są doskonałym wyborem dla kobiet w ciąży oraz tych, które karmią piersią. Ograniczony skład, pozbawiony chemicznych substancji, eliminuje ryzyko wystąpienia alergii. Natomiast antybakteryjny tlenek cynku jest pomocny w walce z niedoskonałościami.

Kosmetyki mineralne Lily Lolo – makijaż na co dzień

Style Coach, Agnieszka Świst-Kamińska, przygotowała dla Was makijaż na co dzień przy użyciu kosmetyków marki Lily Lolo. Delikatny, podkreślający urodę sprawdzi się na co dzień, do pracy. Do makijażu , Style Coach wykorzystała kilka produktów, a wśród nich faworyci:

  1. podkład -jego cechą charakterystyczną jest przede wszystkim gładka i jedwabista konsystencja. Po nałożeniu cera jest gładka i nieskazitelna. Pięknie maskuje niedoskonałości, a przede wszystkim daje naturalny wygląd.
  2. róż – marka Lily Lolo oferuje róże matowe oraz rozświetlające. Róże przepięknie, a przede wszystkim naturalnie, nadają rumieńca naszym policzkom i stanowią wisienkę na torcie w codziennym makijażu. Do wyboru jest szeroka gama odcieni, dzięki czemu dopasuje je Pani o każdej karnacji.
  3. wegańska szminka – wegańska szminka to absolutny faworyt. W tej kolekcji macie do wyboru aż 6 odcieni nude, które zostały stworzone zmyślą o osobach o jasnej, jak i ciemnej karnacji. Dzięki temu każda dopasuje odcień do swojej cery i gustu. Szminka doskonale nawilża, a do tego jest niezwykle trwała. I co najważniejsze – stworzona zgodnie z ideą cruelty free!

lily lolo kosmetyki