Canis Music & Wine to wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska, które koniecznie musisz odwiedzić, podczas pobytu w Trójmieście.

Canis Music & Wine – wyjątkowe miejsce na mapie Gdańska

Restauracja Canis Music & Wine to miejsce, które stworzono z zamiłowania do dobrej kuchni. Lokal położony jest w samym sercu starego Gdańska, przy ulicy Ogarnej 27, skąd blisko do starówki. Nieopodal znajduje się teatr. Więc jest to idealne miejsce na posiłek przed lub po spektaklu.  Canis Music & Wine wyróżnia się pod wieloma względami. Duże wrażenie robi otwarta kuchnia, obok której wydzielono specjalne miejsce, z którego można zobaczyć jak szef kuchni przyrządza dania. To idealna opcja dla pasjonatów gotowania. Atutem jest również muzyka na żywo, tworząca wyjątkowy i niepowtarzalny klimat. Poza oryginalnym menu restauracja oferuje organizację przyjęć komunijnych, chrzcin, wesel, wigilii firmowych oraz bankietów. W ofercie jest również możliwość organizacji warsztatów kulinarnych. To doskonała propozycja dla osób chcących poznać tajniki pracy szefów kuchni.

restauracja Canis Music & Wine

Canis Music & Wine – niebanalne wnętrze

Nie ma wątpliwości, że prócz dobrego jedzenia, nieszablonowej kuchni, restauracja zachwyca swoim wyjątkowym wnętrzem. Do sali wchodzimy korytarzem, otoczonym starymi murami. Trzeba przyznać, że robi to ogromne wrażenie. Sala jest bardzo przestronna i wygląda niebanalnie. Industrialne wnętrze, którego centrum stanowią potężne szklane szyby, oraz monumentalne kolumny pozwalają poczuć klimat przedwojennego Gdańska. Różnorodność detali pozwala z każdą kolejną wizytą w naszej restauracji dostrzec wielowymiarowość architektoniczną oraz mnogość drobnych szczegółów  składających się na wyjątkowy wystrój wnętrza. Muzyka, miękkie, duże sofy i fotele pozwalają gościom na odprężenie i swobodne degustowanie win i  potraw. Dla pasjonatów gotowania dodatkowym atutem może być wspomniany już chef’s table, z którego goście mogą śledzić etapy powstawania naszych wyjątkowych potraw.

restauracja trójmiasto Canis Music & Wine

Co warto zjeść w restauracji Music & Wine?

Kuchnia Canis stawia przede wszystkim na comfort food. A więc dania, które zabiorą nas w podróż sentymentalną, przeniosą do czasów dzieciństwa, błogości i szczęścia, a jednocześnie pozwolą na odkrycie dawnych smaków w nowoczesnej odsłonie. Każdy gość znajdzie tu coś dla siebie. Nasze menu bogate jest w dania mięsne, rybne czy bardziej lekkie sałatki. Nie zapominamy również o gościach preferujących dania wegetariańskie. Zwieńczeniem każdego posiłku są wyjątkowe desery. Wielowymiarowość smaków i aromatów pozwala poczuć cytując naszego Szefa kuchni „bombę smakową”. Dzięki której z każdym kęsem okrywamy bardziej złożone smaki. Jest to prawdziwa uczta dla zmysłów.

Oprócz jedzenia,  restauracja Canis proponuje bogatą ofertę  win, co z pewnością ucieszy każdego smakosza tego trunku. Aby ułatwić  wybór dań, polecamy kilka z nich:

1.Tatar wołowy

Przyrządzany z najwyższej jakości polskiej wołowiny docenianej na całym świecie. W otoczeniu sezonowego ogórka małosolnego, świeżej cebuli oraz marynowanych rydzów uwieńczonych bogatą w smaku emulsją powstałą w wyniku redukcji czerwonego wina.

2.Zupa rybna

Zupa rybna przyrządzana na bazie esencjonalnego bulionu ze świeżych ryb oraz polskich, słodkich pomidorów. Podawana z dorszem, łososiem oraz warzywami sezonowymi.

3.Desery

Dla fanów masła orzechowego oraz czekolady polecamy tartę czekoladową. Kruche ciasto pokryte masłem orzechowym, oblane ciemną czekoladą.

trójmiasto Canis Music & Wine