Nie ma najmniejszej wątpliwości, że krata Burberry to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wzorów i symbolów w świecie mody. Jak nosić kratę Burberry?

Jak nosić kratę Burberry?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że krata to ponadczasowy wzór, który od dawna święci triumfy w świecie mody. Niezależnie, czy jest to wiosna, lato, jesień, czy zima, ubrania w kratkę są modne. Wracają do łask co sezon, choć często w nowej odsłonie. Projektanci najsłynniejszych domów mody, bawią się wzorem, tworząc nowoczesne propozycje dla Pań, które uwielbiają wyróżniać się z tłumu! Okazuje się, że rodzajów krat jest wiele. Jedną z najpopularniejszych jest krata Burberry, która w ekspresowym tempie zyskała wielu zwolenników i to na całym świecie!

Co ciekawe, historia tego modnego wzoru rozpoczęła się w 1856 roku. To właśnie wtedy powstała marka Burberry której założycielem był Thomas Burberry. Swoje projekty sprzedawał w Wielkiej Brytanii. Swoją popularność zdobył przez wynalezienie materiału przeciwdeszczowego, który następnie wykorzystał do stworzenia trenczu. Trencz ten posiadał charakterystyczną kratę, która na stałe wpisała się do świata mody. To właśnie krata Burberry, która obecnie pojawia się niemalże na wszystkich elementach odzieży i akcesoriach m.in. na sukienkach, spódnicach, szalikach. Krata jest na tyle wyrazista, że reszta elementów garderoby powinna być stonowana.

Szal w kratkę Burberry

Doskonałym sposobem na przemycenie tego wzoru są dodatki. jednym z nich jest szal, który sprawdzi się jesienią oraz wiosną. Wzór jest na tyle uniwersalny, że będzie dobrze komponował się z wieloma barwami! Możesz zestawić go z czernią, granatem, odcieniami beżu, ale również czerwienią i innymi kolorami.

Jak nosić kratę Burberry

Sukienka w kratę Burberry

Sukienka w kratę w stylu Burberry to doskonała propozycja na co dzień. Świetnie sprawdzi się w zestawieniu ze szpilkami, jak i białymi trampkami. Pamiętaj jednak, że to ona gra pierwsze skrzypce. Dlatego wybieraj do niej proste, subtelne dodatki w neutralnych kolorach takich jak czerń, beże, biel. Wybór zależy od Ciebie i Twojego gustu!

 krata Burberry jak nosić