Chrzest Święty to jedna z najważniejszych uroczystości w życiu maluszka, ale również rodziców i rodziców chrzestnych. Taka okazja wymaga także szykownego stroju z klasą. Skomplementowanie eleganckiej kreacji to dla niektórych nie lada wyzwanie, szczególnie jesienią i zima, gdy stylizacja ma być nie tylko szykowna, ale i ciepła. Jaka powinna być stylizacja na chrzciny jesienią? Jak się ubrać na chrzciny jesienią? Dziś podpowiadamy!

stylizacja na chrzciny jesienią

Stylizacja na chrzciny – zasady

Niezależnie od pory roku istnieje kilka ogólnych zasad, których należy przestrzegać, wybierając kreację na chrzciny:

  1. Górny element garderoby powinien zakrywać ramiona. Jeśli założysz bluzkę lub sukienkę na ramiączkach, koniecznie zarzuć na siebie bolerko lub marynarkę damską.
  2. Zrezygnuj z sukienek mini na rzecz tych, kończących się tuż przed kolanem.
  3. Wybieraj ubrania w stonowanych kolorach i unikaj ekstrawaganckich wzorów.
  4. Załóż wygodne buty. Jeżeli chcesz obcas, to warto wybrać słupek, który jest stabilniejszy i znacznie wygodniejszy niż klasyczna, cienka szpilka. W przypadku gdy wolisz buty na płaskiej podeszwie, wybierz eleganckie modele np. baleriny, lordsy, mokasyny. Nie zakładaj sneakersów czy workerów. To buty na co dzień, a nie tak ważne uroczystości.
  5. Zrezygnuj z dużej i krzykliwej biżuterii. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się subtelne błyskotki, które uzupełnią.

Stylizacje na chrzest jesienią powinny być utrzymane w ciemnej, stonowanej kolorystyce, charakterystycznej dla jesieni. Doskonale sprawdzą się tu odcienie szarości, beże, brązy, zgaszone odcienie czerwieni, bordo, butelkowa zieleń oraz granat. Unikaj koloru czarnego. Natomiast jasne, pastelowe barwy zarezerwowane są na lato. W okresie jesiennym zdecydowanie są mniej praktyczne.

Stylizacja na chrzest dla chrzestnej

Stylizacja na chrzest dla chrzestnej powinna być elegancka. Może to być sukienka midi, komplet, składający się ze spódnicy oraz szykownej bluzki. Doskonale sprawdzi się także spódnica plisowana, którą zestawisz z modną koszulą. Jeśli nie przepadasz za kobiecymi outfitami, to na tego typu uroczystość możesz również postawić na eleganckie spodnie. W połączeniu z koszulą lub elegancką bluzką i marynarką stworzą efektowną całość. Unikaj kusych sukienek i spódnic, a także głębokich dekoltów. Nie zaleca się również sukienek cekinowych czy modeli z wycięciami.

W jakich kolorach powinna być stylizacja na chrzciny jesienią? Najlepiej utrzymana w stonowanych barwach. Unikaj kolorów ciemnych oraz ponurych, ponieważ chrzest święty to radosna uroczystość.

Jak się ubrać na chrzciny jesienią?

W co się ubrać na chrzciny jesienią? Wybór jest naprawdę ogromny. Najważniejsze, aby strój był wygodny, elegancki, a jednocześnie ciepły. Aby ułatwić Ci wybór, przygotowałyśmy stylizacje na chrzciny jesienią, którymi możesz się zainspirować.

Jeśli nie przepadasz za sukienkami, zestaw ze sobą cygaretki, skórzane botki na obcasie oraz taliowaną koszulę. Na siebie możesz zarzucić szykowne futerko albo dwurzędowy płaszczyk.

Nasza kolejna propozycja to dopasowany garnitur damskie. W cieplejsze dni zestaw go z mokasynami. Stworzysz bardzo szykowny, ale jednocześnie wygodny outfit. Z kolei, gdy temperatura będzie dość niska, półbuty zamień na botki na słupku, a do tego długi płaszczyk wiązany w pasie.

stylizacja na chrzciny

Stylizacja na chrzest dla mamy

W kwestii dodatków nalezy trzymać się tej samej zasady, co przy kompletowaniu kreacji. Ma być elegancko i skromnie. Doskonale sprawdzi się subtelna biżuteria. Buty mogą być zarówno na płaskiej podeszwie, jak i na obcasie. Doskonałym uzupełnieniem będzie torebka, najlepiej na ramię, ponieważ podczas chrztu trzyma się dziecko i mogłoby być niewygodnie. Oto stylizacje na chrzest dla mamy:

Sukienka na chrzciny jesienią

Jaka sukienka na chrzest jesienią będzie najlepszym rozwiązaniem? Wbrew pozorom mamy dość sporo możliwości. Po pierwsze, sukienka na chrzciny jesienią powinna mieć długi rękaw, dzięki czemu nie zmarzniesz. Oczywiście możesz sięgnąć po sukienkę z odsłoniętymi ramionami, ale w takiej sytuacji koniecznie dobierz do niej marynarkę albo bolerko. Po drugie, dekolt nie powinien zbyt wiele odsłaniać albo być zabudowany.

Doskonale sprawdzi się rozkloszowana sukienka w kolorze butelkowej zieleni lub bordo. Koniecznie przewiąż ją w talii paskiem, który pięknie ją podkreśli, a tym samym optycznie wyszczupli sylwetkę Możesz dobrać do niej klasyczne botki na grubym obcasie. A w cieplejsze dni sprawdzą się czółenka.

Idealna sukienka na chrzciny dla mamy jesienią to koszulowa z rękawem 3/4 w wersji midi. Niech góra będzie dopasowana, a dół plisowany. Możesz postawić na gładki model albo pokryty subtelnym printem np. kratą, kropkami czy figurami geometrycznymi. Na siebie zarzuć klasyczny, elegancki trencz oraz botki na słupku. Każdą z tych stylizacji dopełnij szykowną torebką. Tu również stawiaj na neutralne barwy.

jak się ubrać na chrzciny jesienią

stylizacja na chrzciny ze spodniami

Nie lubisz sukienek? Nie ma problemu. Stylizacja na chrzciny jesienią może bazować również na spodniach. Sprawdzą się modele w kant, typu chino, a także cygaretki. Ważne, aby góra była elegancka. Może to być koszula albo szykowna bluzka np. z falbanką.