Niejeden mężczyzna zastanawia się nad tym, w czym wybrać się na plażę. Bywa tak, że stres związany z wyborem odpowiedniej stylizacji nie pozwala mu cieszyć się urlopem. Szkoła Męskiego Stylu ma za zadanie przekazywać wiedzę na temat fasonów ubrań odpowiednich dla danej sylwetki oraz najnowszych trendów pojawiających się na rynku odzieżowym. Dzięki naszym radom każdy mężczyzna poczuje się pewnie i będzie mógł czerpać radość z wymarzonego relaksu. Czym charakteryzuje się moda męska plażowa?

moda męska plażowa

Męski styl na plaży – o czym pamiętać?

Podczas upałów nie ma lepszego miejsca niż plaża czy basen. Jednak zanim wybierzecie się nad morze czy jezioro, konieczny jest zakup odpowiedniego stroju kąpielowego. Męska moda plażowa często jest bagatelizowana przez mężczyzn. W przypadku kobiet, dobór kostiumu przysparza wiele dylematów. Choć tak naprawdę nie ma sensu gonić za ideałem, to jednak warto wybrać strój, w którym będziecie dobrze wyglądać i będzie zgodny z panującymi trendami.

Górna część plażowej garderoby to sprawa banalna – po prostu jej nie ma. Mężczyźni na plaży prezentują gołe torsy. Jednak na samą plażę warto okryć tors i ramiona. Górna część garderoby będzie również potrzebna podczas przerwy obiadowej w restauracji. Najlepszy wybór stanowić będzie lniana koszulka, ponieważ len jest przewiewny, nie przykleja się do pleców ani nie ciąży na ciele. Możesz postawić również na naturalną bawełnę. Odstaw na bok ciężkie i sztuczne tkaniny.

Przeczytaj również: Elegancka moda męska w upalne dni

Wybierając się na plażę, na kąpielówki zakłada się zwykle szorty. Sklepy oferują wiele fasonów, wiec z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Unikaj jeansowych szortów i postaw na przewiewne i lekkie materiały.

Wśród kostiumów masz do wyboru m.in. slipy. Przypominają one zwykła bieliznę. Optycznie wydłużają nogi, nie powinny być zbyt obcisłe, ani luźne. Panowie o korpulentnych kształtach, pamiętajcie unikać slipków. Warto jednak wybrać dłuższe kąpielówki – bokserki. Będą idealne dla Panów z brzuszkiem. Popularnością cieszą się także szorty do pływania. Możecie w nich pływać, surfować, opalać się i wyjść w nich prosto na miasto, bez potrzeby przebierania się. W kwestii kolorów możesz puścić wodze fantazji.  Jeśli lubisz bawić się modą i przyciągać wzrok, koniecznie postaw na intensywne kolory i wzory. Dla fanów klasyki proponujemy stonowane kolory. Świetnie sprawdzi się klasyczne połączenie bieli i ciemniejszych odcieni niebieskiego. Nie zapomnij o nakryciu głowy. Wybierz stylowy kapelusz, który urozmaici Twój look.

moda plażowa kąpielówki

Moda męska plażowa – must have

Męski styl na plaży wcale nie musi być nudny! Wystarczy odpowiedni strój oraz akcesoria, które podkreślą charakter. Na co zwrócić uwagę, dobierając męski strój na plażę?

Typ sylwetki

Aby wybrać odpowiedni fason stroju plażowego, należy skupić się na typie męskiej sylwetki oraz jej proporcjach. Wysoki i szczupły mężczyzna może pozwolić sobie na wzorzyste szorty. Nie powinien on jednak decydować się na motyw w podłużne pasy, gdyż taki wzór jeszcze bardziej go wydłuży. Pasy polecamy panom lepiej zbudowanym. Niski mężczyzna musi uważać na długość szortów. Zbyt długie sprawią, że będzie wydawał się niższy.

Panowie otyli powinni zwrócić uwagę na szerokość. Zbyt szerokie szorty spowodują, że sylwetka będzie wyglądać komicznie. Muszą oni również zdecydować się na jednokolorowe modele, najlepiej w ciemnych kolorach, które wyszczuplają. Tylko wysportowany mężczyzna o muskularnej budowie może pozwolić sobie na slipy. Natomiast bokserki to najbardziej uniwersalny model, który pasuje do większości sylwetek.

Kolorystyka

Letnia kolorystyka jest bardzo szeroka. Należy jednak zwrócić uwagę na typ karnacji. Jeżeli mamy jasną, nieopaloną skórę, nie będziemy wyglądać korzystnie w odcieniach zieleni. Mięta, turkus i inne zimne barwy są zarezerwowane dla ciemnej karnacji, którą pięknie podkreślają. Jeżeli nie gustujemy w czerwieniach i żółciach, postawmy na granat – to jedyny bezpieczny kolor odpowiedni dla wszystkich typów urody.

Odpowiednie obuwie

Niezwykle ważnym elementem plażowej stylizacji jest odpowiednie obuwie. Polecamy klasyczne japonki, które idealnie sprawdzą się w tych warunkach i znakomicie będą się komponowały ze strojem plażowym. Alternatywą są wygodne sandały.

Dodatki

Moda męska plażowa to także dodatki. Nie możemy zapomnieć o nakryciu głowy. Kapelusz czy czapka z daszkiem nie tylko chronią przed promieniami słonecznymi, ale również uzupełniają stylizację, dodając jej charakteru. Wbrew pozorom wybór dodatków w tej kategorii jest dość duży. Można zdecydować się na popularną czapkę z daszkiem lub gustowny kapelusz słomkowy. Najbardziej stylowym modelem jest kapelusz Panama, który cechuje się lekkością, przewiewnością oraz wysoką jakością wykonania.

moda męska na plażę

Kropkę nad i plażowego outfitu stanowią oczywiście męskie okulary przeciwsłoneczne. Na rynku można znaleźć mnóstwo modeli odpowiednich dla danego typu urody. Jednak to model Aviator wygrywa konkurencję na plażowy look!

Ochrona przeciwsłoneczna

Stopień opalenizny to kwestia naszych preferencji. Jakie by one nie były, nie wolno dopuścić do spalenia skóry słońcem! W tym celu należy zawsze używać kremów z filtrem UV. Czerwona, łuszcząca się skóra nie tylko sprawia ból, ale wygląda też nieelegancko i świadczy o braku rozsądku. Poparzenia słoneczne są przecież niebezpieczne dla naszego zdrowia. Warto znać swój fototyp skóry, aby dobrać odpowiednie kosmetyki oraz maksymalną dawkę słońca.

Zastosowanie porad Szkoły Męskiego Stylu jest gwarancją na udany wypoczynek w najlepszym wydaniu. Każdy człowiek ma w sobie coś wyjątkowego. Sekret polega na tym, aby tuszować mankamenty sylwetki i podkreślać jej atuty. Odwiedzaj regularnie naszego bloga www. szkolameskiegostylu.pl/blog i stań się mężczyzną świadomym swoich zalet!

męski styl plażowy