Krótkie spodenki męskie to nieodłączny element wiosenno-letniej garderoby. Jak je wybrać? I jaką długość? Dziś podpowiadamy!

krótkie spodenki męskie

Jak wybrać krótkie spodenki męskie?

Bez względu na to, czy na co dzień nosisz garnitur, czy swobodniejsze ubrania, to w twojej szafie nie może zabraknąć szortów. Stanowią idealną bazę do wakacyjnych outfitów: wypadów na plażę, wieczornego drinka w barze przy plaży, a nawet i randkę.

Już na samym początku warto zaznaczyć, że szorty są dla każdego mężczyzny. A stwierdzenie, że facet nie może chodzić w szortach to absolutne nieporozumienie. Jak wybrać krótkie spodenki męskie? Oto 4 podpowiedzi!

Wybierz odpowiednią długość krótkich spodenek

Podstawowym kryterium spodni jest ich długość. Spodenki męski, tak jak i damskie, dostępne są w różnych długościach. Zazwyczaj sięgają do kolan, choć z powodzeniem dostaniesz krótsze modele, a także krótkie spodenki męskie za kolano. Które z nich będą najlepszym wyborem? Zdecydowanie te do kolan, ponieważ będziesz prezentować się w nich proporcjonalnie.

Weź pod uwagę szerokość szortów

Nie bez znaczenia jest również szerokość. Eleganckie krótkie spodenki męskie powinny być odpowiednio dopasowane. Jednak pamiętaj, że nie mogą być zbyt obcisłe, ponieważ będziesz źle się w nich prezentował. Szorty powinny zapewnić nieco luzu, abyś czuł się w nich komfortowo.

Jeżeli masz umięśnione nogi, możesz sobie pozwolić na nieco większy luz. Z kolei panowie o szczupłych nogach powinni unikać szerokich modeli, tak samo jak i bardzo obcisłych.

Wybierz odpowiedni materiał

Decydując się na zakup krótkich szortów, weź pod uwagę materiał, z którego są wykonane.

krótkie spodenki dla mężczyzn

Dobierz spodenki kolorystycznie do pozostałych elementów garderoby

Nie wiesz, jaki kolor spodenek wybrać? Otwórz szafę i zobacz, jakie barwy w niej dominują. Jesteś minimalistą? W takim razie postaw na szorty w neutralnych odcieniach. Dzięki temu stworzysz wiele różnorodnych outfitów. Lubisz zabawę modą? Nie bój się barw i wybierz modele w kolorze! Taki akcent kolorystyczny ożywi każdy look.

Jak nosić krótkie spodenki męskie?

W sklepach znajdziesz kilka rodzajów szortów:

Jeansowe krótkie spodenki męskie

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że jeansowe szorty są jednym z najlepszych wyborów. jeans to ponadczasowy materiał, który doskonale sprawdza się w stylu casualowym i półformalnym. Jak je stylizować? Na wiele sposobów! Nasza pierwsza propozycja to spodenki dżinsowe z modnymi przetarciami, t-shirt w białym lub czarnym kolorze. Do tego sneakersy, czapka z daszkiem i plecak. Elementy te dodadzą miejskiego charakteru.

Bardzo fajny zestaw otrzymasz, łącząc klasyczne szorty dżinsowe z koszulą. Do tego okulary przeciwsłoneczne oraz modny zegarek męski. Wolisz bardziej sportowy styl? Zamiast koszuli postaw na bluzę z kapturem.

Spodenki typu chino

Kolejny rodzaj spodenek to szorty typu chino. Są nieco bardziej formalne niż modele jeansowe. Do chino pasuje niemal każda koszulka i bluzka. Co wiecej, można śmiało powiedzieć, że są to eleganckie spodenki męskie, które można nosić z szykownymi koszulami i marynarkami. Jak je stylizować?

Beżowe szorty zestaw z niebieską koszulą. Do tego modne mokasyny. Na siebie możesz zarzucić szykowną marynarkę. To idealny zestaw na randkę oraz wieczorne wyjście ze znajomymi. Jeżeli lubisz wyróżniać się z tłumu, wybierz modele w kolorze, a do tego koszulę w modny wzór np. hawajski motyw. To idealny outfit na lato!

Spodenki dresowe

Najbardziej swobodne są spodenki, wykonane z dresu. To casualowe rozwiązanie, idealne dla miłośników luźnych zestawów. Dresowe szorty najlepiej prezentują się w towarzystwie innych ubrań o charakterze sportowym np. t-shirtów, bluz rozpinanych i z kapturem.

Będą także idealne do gry w kosza.

męskie szorty

Lniane szorty

Idealne na lato są krótkie spodenki męskie z zlnu. Len to naturalny materiał, który cechuje się przewiewnością. Z tego względu fenomenalnie sprawdzi się nawet podczas upałów.