Moda męska staje się coraz bardziej wszechstronna, pozwalając mężczyznom wyrazić siebie za pomocą ubrań. Jednym z kluczowych elementów stylizacji jest dobór kolorów. Wybieranie właściwych kolorów i ich harmonijne łączenie może zdecydować o tym, czy nasza stylizacja będzie udana. Jak dobierać kolory ubrań i jak je łączyć? Przedstawiamy wskazówki dla mężczyzn!

jak dobierać kolory ubrań

Zasady dobierania kolorów w stylizacjach męskich

Kolor to jeden z najważniejszych elementów stylizacji. To on może nadać jej charakteru, podkreślić atuty sylwetki, a także sprawić, że będziemy wyglądać bardziej elegancko lub swobodnie. Wbrew pozorom łączenie kolorów ubrań nie jest trudne, o ile znasz podstawowe zasady. Jak dobierać kolory ubrań?  Poznaj najważniejsze wskazówki:

 1. Kolor podstawowy i dodatkowy. Kluczowym elementem udanej stylizacji jest wybór koloru podstawowego, a także dodatkowego. Kolor podstawowy to zazwyczaj kolor spodni, jak i marynarki. Może to być granat lub czerń, ale także stonowane odcienie szarości, brązów czy beżów. Kolor dodatkowy to kolor koszuli, swetra lub innej bluzki. Tutaj można odważyć się na więcej kreatywności, wybierając żywsze kolory, które podkreślą charakter stylizacji.
 2. Zasada trzech kolorów. W jednej stylizacji używaj maksymalnie trzech różnych kolorów, aby uniknąć przesady i chaosu
 3. Kolor a typ urody. Dobieranie kolorów ubrań do typu urody jest niezwykle istotne i nie wolno tego bagatelizować.
 4. Kolor a okazja. Rodzaj okazji również wpływa na wybór kolorów. W pracy warto stawiać na stonowane, eleganckie kolory, takie jak granat, czerń, biel, beż czy szarość. Natomiast na imprezie czy w czasie wolnym możemy pozwolić sobie na więcej fantazji i żywsze barwy.
 5. Kontrast i harmonia. W stylizacji warto balansować między kontrastem a harmonią. Kontrast to zestawienie kolorów, które są od siebie bardzo różne, na przykład czerń i biel. Harmonia to połączenie kolorów, które do siebie pasują, na przykład odcienie zieleni i brązu. Dobierając kolory, zastanów się, czy chcesz osiągnąć efekt kontrastowy, czy harmonijny.

Kolor to jeden z najważniejszych elementów stylizacji. To on może nadać jej charakteru, podkreślić atuty sylwetki lub sprawić, że będziemy wyglądać bardziej elegancko lub swobodnie. Dobierając kolory, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po pierwsze, należy dopasować kolory do okazji. Na formalne spotkanie lepiej wybrać klasyczne połączenia, takie jak ciemny garnitur i biała koszula. Na co dzień można pozwolić sobie na więcej fantazji i eksperymentów. Po drugie, warto uwzględnić swój typ urody. Niektóre kolory pasują do każdego, inne lepiej prezentują się na określonych typach urody. Jeśli nie jesteś pewien, które kolory będą dla Ciebie najlepsze, poproś o pomoc stylistę. Po trzecie, warto zwracać uwagę na kontrasty. Kontrasty mogą dodać stylizacji wyrazu i charakteru. Można łączyć ze sobą kolory o kontrastujących barwach, ale również o podobnych odcieniach. Po czwarte, nie należy bać się eksperymentować. Najlepszy sposób na poznanie swoich preferencji to eksperymentowanie z różnymi kolorami. Spróbuj połączyć ze sobą kolory, o których wcześniej nie myślałeś.” – Agnieszka Świst-Kamińska

Jak łączyć kolory ubrań męskich? Najnowsze trendy

Łączenie kolorów ubrań męskich to sztuka, która pozwala wyrazić swoją kreatywność i styl. Oto kilka wskazówek, jak łączyć kolory ubrań męskich, z uwzględnieniem najnowszych trendów:

 1. Klasyczne zestawienia kolorów. Wciąż modne jest klasyczne zestawienie czerni i bieli. Trudno się dziwić! To połączenie jest modne, a także eleganckie i doskonale sprawdzi się na każdą okazję. Czarna marynarka i biała koszula to klasyka na formalne okazje.
 2. Kolorowe dodatki. Jeśli wciąż czujesz nieśmiałość wobec żywych kolorów, zacznij od dodatków. Kolorowe skarpety czy paski mogą dodać charakteru bardziej stonowanym stylizacjom. Taki akcent kolorystyczny ożywi cały look.
 3. Kolorowe buty. To kolejny sposób na wprowadzenie koloru do swojej garderoby. Kolorowe sneakersy lub eleganckie buty w nietypowym odcieniu mogą być świetnym akcentem.
 4. Kolorowe spodnie. Jeśli jesteś gotowy na większą odwagę, wybierz spodnie w żywym kolorze, takie jak czerwone, żółte czy niebieskie. Dobrze zestawione z neutralnymi górą ubraniami, takimi jak biała koszula czy szara marynarka, tworzą modny look.
 5. Monochromatyczne stylizacje. Jednym z najnowszych trendów jest noszenie całych stylizacji w jednym kolorze. To eleganckie rozwiązanie, które może być zaskakująco efektowne.
 6. Kolorowe marynarki i swetry: W ostatnich sezonach modne stały się kolorowe marynarki i swetry. Wybierając takie elementy, możesz dodać charakteru swojej stylizacji.

łączenie kolorów ubrań

Modne połączenie kolorów — stylizacje

Dobieranie kolorów ubrań to sztuka, która wymaga nie tylko wiedzy, ale również praktyki. Nie bój się eksperymentować i znajdź swój własny styl. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji zestawień kolorystycznych w różnych stylach:

Casualowy styl

 1. Jeansy, biała koszula, brązowe buty.
 2. Beżowe chinosy, koszula w kratkę, sweter w kolorze butelkowej zieleni.
 3. Spodnie dresowe, bluza z kapturem w kolorze granatowym, sneakersy.

Styl smart casual:

 1. Chinosy beżowe, koszula w odcieniu zieleni, eleganckie buty brązowe
 2. Garnitur w kolorze beżowym, koszulka w kolorze białym.
 3. Spodnie chino, koszula w kolorze niebieskim, sweter w kolorze czerwonym.

Styl elegancki:

 1. Garnitur w kolorze granatowym, koszula w kolorze białym, krawat w kolorze czarnym.
 2. Garnitur w kolorze szarym, koszula w kolorze błękitnym, krawat w kolorze granatowym.
 3. Garnitur w kolorze czarnym, koszula w kolorze białym, krawat w kolorze czerwonym.

modne połączenia kolorów